Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen indokkal lehet lemondan...

Milyen indokkal lehet lemondani a további időontokat pszichiátrián?

Figyelt kérdés
Nem történt semmi de nem szeretnék többet oda járni így le szeretném mondani a további időpontomat és még hozzá tenném, hogy többet nem mennék de ezt kicsit bunkónak tartom. 2 orvoshoz járok így mindkettőnél kell mondanom valamit. Mondtam már le időpontot és cseréltem másik napra de úgy még nem, hogy utána soha nem is mentem többet oda. Ezért parázok kicsit, de nem akarok járni oda. Ki mit mondana? Ha lehet csak a kérdésemre válaszoljatok így nem fog érdekelni olyan hogy "hát én a helyedben nem mondanám le" válaszok, mert lemondom biztosan csak kellenének indokok vagy egyáltalán hogy szokás ezt kezdeni? Pontosabban pszichiátriai gondozóról van szóó. köszi ha válaszolsz

2023. ápr. 5. 18:34
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
senki? :(
2023. ápr. 5. 19:08
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy gondolom, hogy ha megmondod, hogy nem szeretnél többet menni, mert úgy érzed, hogy már nincs rá szükséged, akkor megértik. A pszichiátria érdekes hely, ott lehet, hogy kötelezhetnek, hogy járnod kell mert indokoltnak tartják. (Engem akaratom ellenére befektettek 1 napra, hogy ne legyek öngyilkos.) De ha úgy érzed, hogy már nincs rá szükséged és rendbejöttek a dolgok amikért oda kellett járnod, akkor mond el nyiltan, hogy nem érzed szükségét a további kezelésnek.
2023. ápr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Egy napra hogy fektettek be? Öngyilkos lettél?
2023. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A pszichiátria érdekes hely, ott lehet, hogy kötelezhetnek, hogy járnod kell mert indokoltnak tartják. És erre mondhatok nemet? Nem szeretnék ilyesmit semmiképen, teljesen rendbe jöttem már és feleslegesnek tartom a továbbiakban. Jó lenne ha nem kellene időpontokra járnom amit amúgy se szeretek. Ha ezekre nem kene mennem nem lenne semmi időpontom csak ezek vannak és már nem mennék. Öngyilkosság azért távol áll tőlem szerencsére.
2023. ápr. 5. 19:13
 5/19 A kérdező kommentje:
nem rendes pszichiátria hanem gondozó egyébként
2023. ápr. 5. 19:17
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

2-es. Komoly gyanu volt az öngyilkosságra, ideges voltam, zaklatott lelkiállapotú... Hosszú történet. Ott adtak egy antidepreszánst amitől másnap jobb állapotban ébredtem és megeskedtem, hogy jóp leszek ha kapok pszichológust, hogy rendbetegyem az életem. Másnap fogadott is a pszichológus, ahogy kiengedtek azonnal vettem gyógyszert...


A kérdezőnek... Ha elmondod, hogy rendbejött minden, jóp érzed magad, akkor az orvos látja rajtad, hogy hazudsz e. Ha jóideje kezel, akkor már ismer. Ha őszintén elmondod, hogy minden rendben és nem érzed szükségét a további kezelésnek, akkor szerintem megérti és nem kötelez. Viszont ha hazudsz és kitalálsz kamu indokot, hogy ne járj, lebukhatsz, hogy hazudsz és onnantól gyanakvóbb lesz afelől, hogy igazat mondasz e.

2023. ápr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%

Itthon aki már járóbeteg, az azt csinál amit akar (megjegyzem ez hatalmas probléma)

Jómagam is mentális beteg vagyok, élethosszig kell gyógyszert szednem. Láttam milyen emberek járnak pszichiátriára. A legtöbb akinek krónikus betegsége van, az nem foglalkozik vele, és ha szedi is a gyógyszereit, akkor drogozik, alkoholizál mellé. Rosszabb esetben meg nem szedi a gyógyszereket.

A másik eset meg az, amikor jól van a beteg, aztán nem jár a dokihoz, leteszi a gyógyszereit orvosi felügyelet nélkül, mert "hát de már jól vagyok, nem érzem, hogy kellene". Na ez szokott katasztrófális véget érni.


Figyu kérdező: ha gondozásra jársz, akkor felteszem nem sima depressziód vagy szorongásod van. Ha azért nem akarsz már járni, mert jól érzed magad, akkor ezt beszéld meg az orvossal. Ezekről a gyógyszerekről CSAK orvosi felügyelet mellett szabad lejönni. Egy szakembernek kell monitorozni téged, különben simán visszaesel. Több mint valószínű azért vagy jól, mert szeded a gyógyszert...


Igen, kellemetlen dolog a pszichiátria. De mindenképp úgy csináld, ahogy a doki mondja. Ha nem tetszik a doki, akkor keress másikat.


Persze a nap végén azt csinálsz amit akarsz, csak akkor kell járnod, ha bíróság mondja ki a kényszergyógykezelést határozatlan időre. De ha nem akarsz kiszúrni a jövőbeli magaddal, akkor konzultálj a dokival a szándékodról. Más nem, legalább tudja mit akarsz.

2023. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
köszi, nem akarok kamuzni csak nem akarok bunkónak tunni hogy azzal kezdek hogy nem akarok többet jönni, de igen gyógyszert szedek amit szeretnék letenni illetve jól vagyok de nem a gyógyszereknek ksözönhető hanaem saját magam által lettem jobban.
2023. ápr. 5. 19:33
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Kieg a 7-es válaszomhoz:

Sokan nem tartják be az orvosi előírásokat. Nem szedik a gyógyszert, nem annyit szednek, nem olyan időközönként, stb, stb.

Egy huzavona az egész, de valamennyi idő után csak belátja a beteg, hogy járni kéne, meg szedni kéne a gyógyszereket, hisz azért van jól, ez a gondozó célja.

Aki okos, az elsőre megérti, és mindenről az orvosával konzultál. Aki meg hülye, az megy a feje után, aztán vagy magától megy vissza, vagy a kórházban jön rá, hogy hoppá. Egy kémiai problémával foglalkozni kell.

2023. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Milyen gyógyszereket szedsz?

Én szertralin-leponex kombón vagyok jól.

2023. ápr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!