Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vényköteles gyógyszert szedtem...

Vényköteles gyógyszert szedtem két évig úgy, hogy nem volt nekem felírva?

Figyelt kérdés
A COVID-lezárás időszaka alatt többször éreztem szorongást és egy ismerősömtől kapok MEDAZEPAM-TEVA 10 mg gyógyszert (ingyen tehát nem árulja nekem). Viszont tőle többet nemtudok szerezni. Kihez fordulhatnék segítségért? Orvos esetleg írna fel nekem? A szorongásom egyébként eltűnt de a gyógyszertől nem merek megválni az esetleges elvonási tünetek miatt. Kioktató hozzászólást légyszives ne.

2023. ápr. 8. 15:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Napi 1 szemet szedtem csak egyébként.
2023. ápr. 8. 15:52
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, jó nagy butaság volt, mert 2 év után már függő vagy. Pszichiáter írja fel, szerintem mást nem tehetsz mint őszintén elmondod, mert hasra ütve nem fogja felírni.
2023. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon nagy butaság volt. Ha őszintén elmondom akkor annak lehet bármi rossz következménye?
2023. ápr. 8. 16:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem elég egyedi eset legalább is ilyen hosszú ideig nem hallottam még, hogy ismerős gyógyszerét szedi valaki. Szerintem azt fogja ajánlani, hogy felírja, de fokozatosan csökkentsd le, vagy kezdj valami terápiába, ha rosszul érzed magad. Kétlem, hogy egyedül hagyna az elvonási tünetekkel, hisz a benzonál az egyik legerősebb ha egyről a kettőre 0-ra csökken a bevitt mennyiség. Szerintem legyél vele őszinte semmiképp ne hazudj, mert akkor az járhat téves diagnózissal/kezeléssel. Kitartást!
2023. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha meg más nem esetleg, bár ez lehet butaság, de próbálj meg háziorvossal xanaxot/frontint iratni, bár tudom nem ugyanaz a hatóanyag, de ugyanúgy benzo az is. Néha ki szokták írni ők is, ha éppen egy szorongósabb időszaka van az embernek, de ezt se vedd feltétlen készpénznek. Lehet ezt a TEVA-sat is kiírná, bár én ezt annyira nem ismerem.
2023. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Fel fogja írni a háziorvos is, de teljesen őszintének kell vele lenned. Jogi következménye nincs a dolognak, igazából csak magaddal bsztál ki. Érdemes lenne segítséget kérni az elvonásban, és leszokni, amíg le tudsz. A benzo függőség a heroinnál is rosszabb, az elvonása is.
2023. ápr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nincs jogi kovetkezmenye masnak a receptes gyogyszeret hasznalni?


Ezt valahogy ketlem.

2023. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hiaba ingyen, ez gyogyszer-kereskedelem illegalis modon ha szandekosan tortent.


Ha meg nem szandekos akkor is.


Nem lehet olyat csinalni hogy kivaltok gyogyszert magamnak hogy odaadjam masnak, anelkul, hogy az orvost ne informalnam, de ez az egesz hulyeseg lenne az orvost errol informalni.

2023. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Plane hogy ez egy P4 fokozottan ellenorzott szer, tehat fokozottan ellenorzott szert kivaltani es masnak adni buncselekmeny. Pszichotrop anyag csere jogtalanul.


En a helyedben nemtom mit tennek. Nem mondnam el senkinek, haziorvosnak fix nem, meg senkinek. Valahogy gyurd vegig az elvonasi idoszakot csak ez az egy ut van, a tobbi rizikos hogy rendorsegi ugy lesz belole.

2023. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most ha csak négyszemközt megemlítem az orvosnal, még ha jelenteni is akarná valakinek? Mi bizonyítéka lenne a dologra?
2023. ápr. 8. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!