Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi miatt zárhatnak be valakit...

Mi miatt zárhatnak be valakit a pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Ha azt mondom legszívesebben meghalnék, nem szeretek élni akkor bezárhatnak?

2023. ápr. 9. 14:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%
Miért van szükséged arra, hogy bezárjanak? Jól mondja az első, ön- vagy közveszélyes állapotban elrendelhetik a zárt osztályos kezelésedet, de egy pszichiátriára önkéntesen is be lehet feküdni. A leírtak alapján könnyen lehet, hogy depressziós vagy, amire a leghatásosabb terápia a gyógyszer és a pszichoterápia kombinációja. A gyógyszer csak egy kezdő lökést ad, molekuláris szinten teszi helyre az érzéseidet az agyadban, hogy egyáltalán fogékony legyél a későbbiekben a pszichoterápiára, ahol pedig egy egészségesebb világnézetet sajátíthatsz el, feldolgozhatod a múltban ért traumákat, békét köthetsz saját magaddal, illetve segít eldobni azt a negatív szűrőt, amin keresztül jelenleg a világot szemléled. Ezekben viszont mind a pszichiáter tud segíteni. Ha van annyi lelki erőd, hogy rendszeresen eljárj hozzá, nem szükséges befeküdnöd. Ha viszont már semmi motivációd nincs, és folyton csak a halálon jár az eszed, jobb először egy-két hetet egy osztályon, egy szabályozott rendszerben eltöltened.
2023. ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem szeretném, hogy bezárjanak azért írtam a kérdést, mert azon gondolkodtam, hogy mondjam el, hogy mennyire szenvedek anélkül, hogy bezárnának. Depressziós vagyok arra szedek gyógyszert de nem érzem jobban magam. Az életem se halad jól és már nem tudom mit csináljak.

Nem látom már az értelmét az életnek, nem érzek örömet csak a rossz jut eszembe mindenről. Nem tudom jónak látni az életet. De az öngyilkosság meg nem biztos, hogy sikerülne akkor meg még nagyobb teher lennék ha túlélném.

2023. ápr. 9. 18:25
 13/15 anonim ***** válasza:
30%
Ha elmondod, amit érzel, akkor tudják kezelni. A pszichiátria nem börtön, ha be is visznek a zártra, ott a lehető legrövidebb ideig tartanak, amíg szükséges. Van nyílt osztály is, számos gyógyszer, pszichológus, sokféleképpen tudnak segíteni.
2023. ápr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
26%
Keress terápiás lehetőséget.
2023. ápr. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 kovacs magdolna2 ***** válasza:
12%
Unatkozol az bajod, majd ha nyomorék leszel még jinyorigbi fogsz hogy elhess. Drogok helyett nézz világot, ctanulj vmit, brian tracyt halgass
2023. ápr. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!