Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakterületű pszichológ...

Milyen szakterületű pszichológust érdemes keresni, ha műtéttel kapcsolatos félelemeim vannak?

Figyelt kérdés

Pl fogászat, foghúzás, illetve egy elég agresszív műtét vár majd rám. (Nem fogászat.)


Van olyan pszichológiai szakterület, ami kifejezetten a műtétekkel, amputálással és új testképpel foglalkozik?



2022. dec. 10. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes megérdeklődni azon a klinikán és osztályon, ahol műteni fognak. Van pszichológusuk.
2022. dec. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl. komolyabb műtétek (transzplantáció) előtt el is végeznek egy pszichológiai kivizsglást, hogy alkalmas-e a páciens a műtétre. De a kirendelt vagy osztályos pszichológusoktól igényelhető pre és posztoperatív kezelés is.
2022. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok sehol előjegyezve vagy ilyesmi. Ha akarom, elkerülhetem a műtétet a saját felelősségemre.

De orvosilag nagyon-nagyon indokolt lenne. Főleg hosszútávon.


Emiatt félek, hogy kárt tesz bennem az, hogy félek regisztrálni egyáltalán az egészre.


Szóval valami magánpszichológus kellene egyelőre.


Köszönöm amúgy amiket írtatok.

2022. dec. 11. 05:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen műtétről van szó, de ha orvosilag nagyon-nagyon indokolt, akkor érdemes elgondolkodni és átbeszélni a témát egy pszichológussal. Ezért is dolgoznak az osztályon többek között, hogy segítsenek döntést hozni. Több ilyen esettel találkoztak már. Kereshetsz magánpszichológust is, kérdés, hogy mennyire van tapasztalata. Hívd fel a kórházat vagy a klinikát, ahol műtenének és érdeklődj meg, hátha tudnak ajánlani valakit.
2022. dec. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egészségpszichológiai szakpszichológus
2022. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!