Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok olyan gondtala...

Miért nem tudok olyan gondtalanul élni, mint gyerekkoromban?

Figyelt kérdés

Olyan jó volt, amikor tudtam örülni a jelennek, egyszerűen csak felszabadulva élni. Olvastam, sorozatoztam, tudtam kikapcsolódni.

Most meg egy idegroncs vagyok. Állandóan jár az agyam minden hülyeségen, hogy vajon mikor fog újabb csapás érni, mikor jön egy betegség,veszteség, háború vagy akarmi, nem csinálhatom azt amit szeretek, kiszámíthatatlan az élet. Hipochonder is vagyok. És nem tudok szórakozni, még egy buliban is azon aggódom hogy itt fáj ott fáj, ez vajon megint egy súlyos betegség kezdete, közben meg annyira szeretném, ha nem ebben a görcsös állapotban élném a mindennapjaimat. Olyan jó lenne, ha egyszerűen csak tudnám élvezni a jelent, boldog lenni, ha tanulni kell akkor tanulni és nem akkor is elkalandozni meg minden sz*rságon aggódni. Most elkerültem Pestre egyetemre, a családomtól távol, de most is csak arra gindolok hogy bárcsak otthon lehetnék mert honvágyam van-ahelyett, hogy örülnék, hogy itt lehetek mert mindig erre vágytam.


19/L


2023. ápr. 14. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvoshoz fordulnék a helyedben.
2023. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van kedved beszélgetni,nyugodton írj!
2023. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok hipochonder, viszont én sem vagyok olyan gondtalan mint gyerekkoromban, szerintem senki nem az. Bár neked ez is hozzátesz.

Annyi a magyarázat, hogy akkor még gyerek voltál, nem igazán voltak problémáid. A felnőtté válás több lehetőséggel, több felelőséggel és több stresszel jár. Munka, célok, nehézségek, stb.

2023. ápr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 K.O. ***** válasza:
sztem ha van a kozeledben gyerek, pl testvered gyereke stb stb tokmindegy akarki aki gyerek es ismered, beszelgess vele sokat es jatsszatok is, kint is-bent is, minel tobbet es csak igy.. legyetek:) mint anno, gyerekkorodban.. kreativkodjatok, beszelgessetek, kalandozzatok, bolondozzatok stb stb sztem a gyerekek vissza tudjak hozni azt a valamit, amit felnott korunkra "elfelejtunk".. aztan lehet egyszercsak ugymaradsz:) abban az allapotban.. nyilvan nem ugy ertem hogy visszafele fejlodsz majd:D hanem ugy gondolkodasban, latasmodban stb
2023. ápr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mert egy elbaszott jelened van!! álj talpra!!!

Aki beszélgetni akar veled az csak dugni akar árnyaltan megfogalmazva!!!!!!

2023. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gondtalan gyerekkor a legeslegjobb! Annál már csak rosszabb jön.
2023. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!