Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy elmúljanak...

Mit tehetnék, hogy elmúljanak az öngyilkossági gondolataim és ne akarjam magam vagdosni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyjából fél éve vagdostam magam és erősen depressziós voltam, azóta voltam pszichiátrián és leálltam a vagdosással is, viszont most újra rosszul vagyok. Újra azt érzem, hogy vagdosni szeretném magam, vagy inkább meghalni. Rettegek segítséget kérni is, mert annyira félek, hogy visszakerülök a pszichiátriára, ami nem egy jó hely és az életem egy része is teljesen összeomlana így. Van ötletetek, hogy mit tehetnék?

2023. ápr. 14. 20:10
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ami még talán fontos lehet, hogy 17 éves fiú vagyok.
2023. ápr. 14. 20:21
 2/23 anonim ***** válasza:
Feltétlenül orvoshoz kell fordulnod. Mielőbb.
2023. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Terápiára lenne szükséged szerintem.
2023. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy járok terápiára, csak 3 hetente, ami elég kevés.
2023. ápr. 14. 22:06
 5/23 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha bemennél a Thalassába? Az nem igazi pszichiátria.
2023. ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy elég messze lakom tőle és nem merek szólni a szüleimnek...
2023. ápr. 15. 18:08
 7/23 anonim ***** válasza:
Oda be is lehet költözni. Sajnos ez "kezelés" nélkül nem javul.
2023. ápr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Már volt részem kezelésben és ezért borzalmas az egész, annyira nem tudom, hogy merre léphetnék. Csak egyszerűen teljesen felőröl ez az egész és annyira érzem, hogy teljesen vissza fogok esni, pedig igyekszem kitartani.
2023. ápr. 15. 19:28
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Kezdj el futni. Komolyan, amikor erzed az ingert, öltözz fel, treningnaco, vmi sportcipo, polo, pulcsi, es menj le, addig fuss amig ki nem keszited magad. Amig mar nem birod. Akkor menj haza, tusolj le, es hidd el, megkönnyebbülsz mert a sok fusztraciot kinyomtad magadbol.

Ezt csinald minden egyes ingernel mikor erzed.

Ha nincs lehetöseged futni, akkor ird le egy papirra, egy naploba amit gondolsz, tabuk nelkül, ami idegesit. Karomkodj, addig irj mig elnem zsibbad a kezed es minden szart ki nem irtal magadbol. Mimikalja a terapeutaval valo beszelgetest.

Hasznald ezt a 2 technikat amikor rosszul vagy.

2023. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2023. ápr. 15. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!