Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltak öngyilkos gondolataim,...

Voltak öngyilkos gondolataim, aztán jobb lett, de attól tartok, hogy visszatérhetnek?

Figyelt kérdés

Röviden, egészen októberig otthon voltam, mióta a pandémia elkezdődött. Hónapról hónapra egyre csak romlott a mentális állapotom, és az öngyilkos gondolatok egyre gyakrabban kezdtek megjelenni, ami addig fajult, hogy egy nap ne telt volna el anélkül, hogy a halálra gondolnék.


Aztán kijelentették az egyetemen, hogy így az utolsó félévünkre muszáj lesz bejárjunk, szóval felköltöztem Temesvárra. Azonban ekkor, gondolom mivel kimozdultam a környezetemből, hírtelen lett egy az élethez való hozzáállás változásom. Sokkal boldogabb és felszabadultabb tudtam lenni. Októberben kb háromszor ha eszembe jutott az öngyilkosság gondolata, de szinte azonnal tovaszállt.


Két hete azonban hazamentem, látogatóba és megint rámkerült ez a nyomás - igaz otthon a szobám is átrendezték, eddig az emeletes ágyon aludtam - amit szerettem mert volt egy saját kis sarkam, míg a tesóim egy kihúzhatón. Most az én ágyam is lekerült. Valamint a szoba akusztikája is el lett rontva, mert most visszhangzik a szoba, ami podcast felvételnél nem túl előnyös. Szóval lehet részben ezek a változások is hozzájárúltak ahhoz, hogy kicsit negatívan érintett a látogtás. Természetesen értékelem az erőfeszítéseket, csak nekem ez most annyira nem ideális. Meg emellett megint előjött a szülői nyomás bizonyos dolgok miatt és a megfelelési kényszer is.


Szóval nem tudom határozottan kijelenteni, hogy azért tért-e vissza a nyomás, mert visszakerültem abba a környezetbe, vagy mert a szoba átrendezése negatívan érintett.


Aztán visszajöttem Temesvárra. Azt vettem észre, hogy múlt héten megint, viszonylag sokszor megjelent az öngyilkosság gondolata. Lehet tudatosodott bennem, hogy akármennyire szabad is vagyok Temesen, de ez legkésőbb februárban megszűnik, hiszen hazaköltözöm.



2022. nov. 30. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Én ez éve elején majdnem "ugrottam egy nagyot". Próbálj meg kifelé figyelni. Mi van odakint? Sétálj sokat, lehetőleg világosban. Hívd fel és találkozz az összes régi barátoddal. Legalább hetente kettővel. Szerezz új barátokat. Kezd új hobbit. 49f
2022. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amit még hozzá tennék: otthon már a szakmán belül kaptam állást, csak jelenleg remote-ban dolgozok, hogy be tudjak járni az egyetemre. Addig, amíg meg nem lesz a 2 év szakmai tapasztalatom, mindenképp szeretnék ott maradni, mert a főnökök nagyon jófejek, illetve a munkatársam a barátom is egyben - introvertáltként ez utóbbi is rengeteget számít.


Valamint azt is tudom, hogy az életemnek csak a jelenlegi formájában szeretnék véget vetni, és nem végérvényesen. Remélem előbb elérem az előzőt mint az utóbbit.

2022. nov. 30. 13:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Még egy apró megjegyzés: Tegnap zenét hallgattam és nem hallottam a forgalmat az utcán. Persze ilyenkor vagy ötszöt annyira figyelek mint máskor. Így tehát hiába volt zöld az átjáró lámpája, de direkt balra néztem amikor is látom, hogy egy kamion éppen nagy sebességgel hejt be a kereszteződésbe, majd suhan el előttem. Belegondoltam, ha nem vagyok elővigyázatosabb, akkor hogy tört volna szét az a kamion, és a fájdalomba ami vele jár, ha túlélem. Na ekkor egy pillanatra beleborzongtam. Tudom, hogy nem túl mókás egy öngyilkosság, de ennek az érzésnek csak örülni tudok, mert ez azt jelenti, hogy tudat alatt sem föltétlenül szeretnék meghalni. Legalábbis így semmiképpen sem.
2022. nov. 30. 13:22
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon sokan mentális gondokkal küzdöttek a bezártság miatt ami véleményem szerint teljesen normális egy olyan helyzetben, javaslom sportolj, találj hobbit, menj el barátokkal gyakrabban, és tegyél azért, hogy ahogy mondtad: az életed jelenlegi formájának véget vess. Gondold át, hogyan érheted azt el, állíts fel egy tervet és vidd véghez. Sok sikert :)
2022. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1 Sajnos kissé nehéz találkozót megbeszélni a temesvári barátaimmal, többnyire csak egyetemen ha össze tudunk futni. Sajnos mindenki dolgozik és egyetemezik, szóval kissé kevés időnk van.


Azonban elkezdtem írni egy hála naplót, meg tornázni is (itt nem kell nagy dolgokra gondolni) és lejegyezni, hogy mennyit haladtam. Szerintem ezek sokat tudnak motiválni, és remélem, ha visszaolvasom majd egy rosszabb napon, akkor is fog majd tudni adni nekem egy kis örömet :)


Annak örülök, hogy át tudtál lendülni az év eleji nehézségeden!

2022. nov. 30. 13:26
 6/6 A kérdező kommentje:

#4

Igen, nagy valószínűséggel van köze hozzá. Otthon sokat szoktam bent ülni a lakásban. A szüleim mind noszogatnak, hogy menjek ki, sétáljak vagy biciklizzek. De lehet, hogy az, hogy nem megyek ki, részemről csak egyfajta passzív lázadás, mert nem akarom, hogy azt hidjék, csak amiatt járok ki levegőzni, mert ők azt mondták.


Temesváron, a pandémia előtt időszakban naponta tettem órás hosszúságú sétákat, miközben éppen a várost fedeztem fel. Meg ha ismerős helyen jártam, akkor ott is elég sokat sétáltam. Vagy éppen csak leültem a partra. Szóval itt maga a szabadság nagyon pozitív hatással van rám.

2022. nov. 30. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!