Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem alakul ki valakinél...

Miért nem alakul ki valakinél a társas készség, jó kommunkikáció? Szociálisan szorongó vagyok, csendes, zárkózott.

Figyelt kérdés

#szorongás #kommunikáció #Társas készségek
2023. ápr. 18. 22:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vérnyomásra szedett gyógyszer csökkentette az emberek miatti szorongást,feszültséget az új munkahelyemen.
2023. ápr. 18. 22:26
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem meghatározott szorongást állapított meg pszichiáter. Viszont nem mondtam hogy félek az emberektől, kommunikációtól
2023. ápr. 18. 22:27
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Nekem szociális zavarom van,ha gondolod,írhatsz!
2023. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Jó ideig azt hittem ugyanezzel a problemammal hogy szociális fobiaval küzdök. De aztán voltunk pszichiaternel és ő azt mondta aspergeres lehetek. De még lesz egy beszélgetésünk így pontosan diagnózis akkor lesz. Valószínű nálad is ilyesmi áll fenn. Főleg ha mondjuk nem tudsz a szemükbe se nézni az embereknek, vagy ha egészen kicsi gyerekként nagyon mozgékony, hiperaktív voltál.
2023. ápr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fóbiám van, az egyáltalán nem érdekel, hogy nem élek társasági életet, nem is akarok, viszont az nagyon rossz, hogy bizonyos élethelyzeteket nem merek megtenni.
2023. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos amíg nem írsz magadról pár információt, addig nem fogjuk tudni kitalálni.


Mióta áll fenn ez az állapot? Milyen volt a gyerekkorod? Volt részed valami traumában?

2023. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Gyermekkor:

szülők válása anyukám nevelt fel, oviban azt hittem rólam beszélnek, neki támadtak két fiúnak. Általánosban volt pár barátom, páran kérdezték miért vagyok csendes aztán felsős koromban kezdtem kerülni az embereket.

Kozépiskola piszkálódások.


Felnőttként munkakeresésnél kudarcok, interjún észlelik, hogy zárkózott vagyok meg is kerdeztek, hogy nem fog problémát okozni az emberekkel való kommunikáció-ez is ratett egy lapáttal. (Nem jelentkezem, az állásokra ahol elvárják a kiváló kommunikációt)Most gyárban dolgozok.



3# köszönöm

2023. ápr. 23. 22:52
 8/13 A kérdező kommentje:

Zavar a szemkontaktus, de szemükbe nézek. Nem voltam hiperaktív.


Középiskolában osztály előtti előadás tartás/felelés óta felek előadni, szorongok. De valamikor jól sikerül :D


Valószínű gyermekkor óta van a problémám.

2023. ápr. 23. 22:57
 9/13 anonim ***** válasza:
Elkerülő személyiségzavar
2023. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezt hogy lehet gyógyítani?
2023. máj. 14. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!