Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Introvertált vagy szociális...

Introvertált vagy szociális fóliás vagyok? Felénk, csendes,zárkózott vagyok félek az új dolgoktól, idegenekkel való találkozástól.

Figyelt kérdés

2023. márc. 12. 12:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Fóbiás**
2023. márc. 12. 12:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szorongó vagy.
2023. márc. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Antiszociális szorongó.
2023. márc. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3# az ugyanaz mint Szoc.fobia? Szorongásoldó használ,vagy erre antidepi kell?
2023. márc. 12. 12:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Leggyakrabban ez a kettő együtt van.

Kérdésedben kiemelted a félelmet, ez a szociális fóbiára jellemző.


Antiszociális szorongó, ilyen pszichológiai fogalom nincs. Illetve úgy értem, ilyen szóösszetétel nincs.

Antiszociális teljesen mást takar, mint amire a kíváncsi vagy. Nem vagy antiszociális.

Szorongó pedig vagy, ez automatikusan következik a szociális fóbiából, hogy társas helyzetek miatt szorongsz

2023. márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5#

Köszönöm

2023. márc. 12. 18:55
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor csak a szoc.fobiat tudom megszüntetni? Az introvertáltság marad?
2023. márc. 12. 18:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy gondolom, hogy az introvertáltság a személyiség része. Nem nagyon tudok róla, hogy ez változtatható lenne. De biztos az vagy? Szociális fóbia extrovertáltsággal is létezhet akár, igaz, ritkább kombináció.


A szociális fóbián pedig mindenképp érdemes dolgozni. De az se olyan dolog, ami egyik napról a másikra tűnik el. Illetve attól is függ, hogy kezdődött. Van akinek egész kisgyermekkorra nyúlik vissza. Van akinek kiváltja valami akár felnőtt korban is. Utóbbinál biztos könnyebben helyreállítható a korábbi egyensúly

2023. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Személyiség teszt alapján introvertált vagyok. Gyermekkoromban sem voltam nyitott,csak pár barátom volt. Azokkal vagyok el,akik nyitnak felém, és szimpatikusak számomra.

De önként nem kezdeményezék beszélgetést. Workshopon pl ha kérdeznek azt sem tudom mit mondjak, próbálok nem tömören fogalmazni, hogy ne tűnjek butának.


A szoc.fóbia talán középiskolában jelenhetett meg, előadás tartásakor. Akkor éreztem szaporább szívdobogást,hang remegést, beszéd elakadást Azóta félek előadást tartani.,zárkozottaságom miatt több állást nem szereztem meg, az önbizalmam csökkent.

2023. márc. 12. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!