Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra gyógyszert...

Depresszióra gyógyszert szedek három éve és 23 kilót híztam. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

23 kiló hízás nekem nagyon sok. 62 kilorol 86 kilós lettem.


Pszichiáter azt mondja nem a gyogyszertol hanem sokat eszek. Röhögve mondja ne zabaljak annyit és menjek sportolni. Ez már nagyon kiakaszt.


2023. ápr. 19. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Irány a terem! Bedobsz pár tabit és állat leszel. ☝️
2023. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1#


Nem akarok terembe menni, engem a sport nem érdekel. Csak kifáradok tőle.

2023. ápr. 19. 11:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak nem mirtazapin hatoanyag?
2023. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gyógyszerváltás kellene. Melyiktől hízol? Az összestől étvágytalan voltam, egyedül a Yarocen dobott rám 3 kilót, de nekem kellene még több is.
2023. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Manócska1 ***** válasza:
én a ketileppt-től híztam egy ideig 86 kilósra. aztán sikerült leadnom és tartom a 72-74 kilót
2023. ápr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Első körben kirúgnám a pszichiátert. Egyrészt mert paraszt, másrészt mert hazudik, harmadrészt pedig azért, mert nem szokás évekig ilyen gyógyszereken tartani valakit.

Második körben étrend változtatás, akár diéta. Ezzel párhuzamosan mozgás. nem kell konditeremben kínlódni ha nem szereted, jó a séta, kertészkedés, bicajozás is.

A tényeket sajnos el kell fogadni. Ezek a gyógyszerek megkötik a zsírt, ráadásul étvágyat is csinálnak. És az ágyban fekve még senki nem fogyott le.

2023. ápr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6


Nem mind, valamelyik pont az ellenkezojet csinalja: venlafaxine, duloxetine, bupropion peldaul


Antipszichotikumok kozul viszont lehet nem tudok olyat mondani amelyik nem hizlal.


Ez egyebkent foleg mind a histamine receptorokra hato gyogyszerektol van, masodrendben pedig bizonyos serotonin receptorokra hato gyogyszerektol.


Most igy fejbol nem tudok olyan antipszichotikumot ami ne hatna histamine receptorra.

2023. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

En 26 eve elek antidepresszanson, de egyaltalan nem hiztam. Illetve meg eloszor a tul sovanybol normal lettem, mert vegre tudtam enni.

Litiumtol lehet hizni, de az eletmento, megorulesnel, ongyilkossagnal jobb. Antidepresszanstol semelyik altalam ismert ember nem hizott, es ismerek egy csoportbol sorstarsakat.

2023. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Scippa napi 10 mg-t szedek 3 éve.
2023. ápr. 19. 13:23
 10/12 Manócska1 ***** válasza:
én sajnos már több mint 30 éve ilyen gyógyszereken élek sajnos.5/ös voltam
2023. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!