Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem vagyok képes rendsze...

Miért nem vagyok képes rendszeresen takarítani?

Figyelt kérdés

Szeretem, imádom a tisztaságot, de ha takarítani kell, nagyon nehezen kezdek bele. Végig ideges vagyok és képtelen vagyok 2 óránál hosszabb ideig csinálni. Ha tartok egy kis szünetet, képtelen vagyok azután folytatni.


Sok mindent szeretek csinálni, sok mindenben pl. a munkámban nagyon szorgalmas vagyok és kitartó.

De a takarítástól kikészülök.

Próbálok másra gondolni közben, szép dolgokra. Vagy zenét hallgatni. De sajnos semmi nem segít.


Nem vagyok lusta vagy finnyás, ezért nem értem. Olyan érzés, mintha közben depressziós lennék.



2023. ápr. 22. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld úgy, hogy ne kelljen 2 óráig csinálni. Minden nap egy keveset inkább, úgy sokkal könnyebb. Ha meglátsz egy feladatot, és 5 percnél kevesebb ideig tart megcsinálni, csináld meg rögtön. Így nem kell órákat takarítanod egyszerre. :)
2023. ápr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kevés olyan feladat van, ami csak 5 percig tart, de megpróbálom. Sok kicsi sokra megy...
2023. ápr. 22. 21:40
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Én 1-2 évet várok, amíg összegyűlik a mocsok, aztán hard work!
2023. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Keresd,kutasd a takarításban,vagy annak eredményében az örömöt!


Engem dühített,amikor egy elegáns szállodában-különösen a női WC-kben-temérdek szemét,mocsok volt.

Naponta egyre tökéletesebben takarítottam le a cseppeket a csapokról,tükrükről és a WC-k is csillogtak,villogtak. Utána illatosítóval fújtam tele. Amint egyre tisztábban hagytam azokat,egyre kevesebb szemetet hagytak széjjel a vendégek és egyre tisztábbak maradtak a WC-k.

2023. ápr. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Nem kell megvárni még ennyi mocsok gyűlik össze!
2023. ápr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Én is sokszor így vagyok vele. De ahogy előttem is írták, be kell osztani, ne hétvégére hagyj minden feladatot. Például porszívózz fel egyik nap,aztán másnap felmosás, stb. Esetleg vegyél robotporszívót, és azt indítsd be néhány naponta, az is lehet megkönnyítené a dolgod.
2023. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Munkanapokon sokat dolgozom, ezért este már nincs időm takarítani és nem is szabad akkor zajoskodni, porszívózni. Marad a hétvége.

Mivel 2 macska van a lakásban és sok a szőr, csak úgy érdemes felmosni, ha közvetlenül előtte alaposan kiporszívóztam. Ha várok egy napot a felmosással, máris újabb szőr van a padlón és azt szétmaszatolom.


Lehet, hogy azért nincs sikerélményem, mert ha kitakarítok, nagyon hamar van újra kosz mindenhol. A macska szőr miatt és azért is, mert egy forgalmas helyen lakunk, sok por bejön az ablakokon.

Így nincs időm élvezni a tisztaságot még 2-3 napig sem.


Valahogy olyan hiábavaló munkának tartom, pedig nem az, mert muszáj fertőtleníteni pl. a padlót, rendszeresen felmosni Flóraszept-el.

A wc-t, mosdót, kádat szintén.

2023. ápr. 23. 17:12
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Fogadj takarítónőt!
2023. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Amikor már a plafonig áll a szar, akkor kell venni egy lapátot az OBI-ban!
2023. ápr. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!