Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek és szorongok ,ha...

Miért félek és szorongok ,ha uj munkahelyre megyek ?

Figyelt kérdés
Jövő héten kezdek egy munkahelyen segédmunkásként,de már most gyomoridegem van,hogy nehogy bénázzak . Sajna nem sok mindenhez értek. Meg van egyfajta megfelelési kényszerem. Amugy diagnosztizálva vagyok szociális fóbiával. Nem tudom mi tévő legyek de a pénz meg kell. Minden munkahely előtt borzasztoan félek és szorongok gyomorideg stb. Hogy győzzem ezt le ? Szerintem ez nem normalis dolog ,hogy ennyire aggodok.
2023. ápr. 24. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Írd le papírra a félelmeidet utána gondold át mi baj lehet ez segít.
2023. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbáld azzal megnyugtatni magad, hogy segédmunkás mindig, mindenhova kell. Ha bejön ez a hely maradsz, és minél tovább maradsz, annál több tudás ragad rád. Ha meg nem érzed jól magad, könnyen tudsz váltani.
2023. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nehezen tanulok meg dolgokat. Meg félek a megítéléstől.
2023. ápr. 24. 12:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A megítéléstől egyáltalán ne félj. Nem atomfizikusok mellett fogsz dolgozni. Ha pedig nehezen tanulsz, majd a rutin kisegít. Menet közben kialakul.
2023. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hidd el - és ne értsd félre - nálad tuti, hogy sokkal rosszabb arcok is megfordulnak egy rutinosabb brigádvezető kezei alatt, legyen az analfabéta, lumpen, alkoholista vagy egyéb, szellemileg visszamaradott figura - szóval te felüdülés leszel számukra. Ezt tartsd szem előtt, nincs okod parázni, a melóval kapcsolatban meg hamar a megfelelő irányba állítanak.
2023. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ferrari02 ***** válasza:
100%

Segédmunkás manapság szinte mindenhova kell, tehát helyed az lesz, csak az nem mindegy, hogy hol és mennyi ideig, valamint megfizetnek-e, de pont emiatt érezhetnéd magad nyeregben, hogy a döntés mindig a tied.


Egy segédmunkástól olyan nagy dolgot nem igazán kérhetnek, ami ne lenne teljesíthetetlen feladat.


Elárulom neked, hogy olyan ember még az életben nem létezett, aki mindig mindent elsőre tudott volna. Megmutatják neki a dolgokat, megismerkedik az eszközökkel, módszerekkel, van egy betanulási fázis, amikor türelmesek veled és nyilván hibázni is fogsz. Ez nem baj, hanem ezzel jár! Tökéletes ember nincsen, de arra kell törekedni, hogy baromi közel legyél hozzá! :)


Ha látják rajtad, hogy akarsz dolgozni, szorgalmas vagy, segítőkész. Például ha végzel és felajánlod, hogy besegítesz másnak, bekapcsolódsz a folyamatokba és proaktív vagy, akkor sokkal szimpatikusabb leszel a vezetőnél és a majdani kollégáid szemében is.


Szóval semmi félnivalód nincs, a múltbeli dolgokat el kell engedni és még egy örökérvényű szabály, hogy az új az mindig jobb. Akár munkahely, akár munka vagy bármi más, de egy úgy lehetőségből még bármit ki lehet hozni.


Ha nehezen tanulsz, próbálj otthon gyakorolni valamilyen eszközzel, ami helyettesíti azt az adott folyamatot. Az sem szégyen, ha felírod egy papírra és kéznél van, ha elakadsz. Utána automatizáltan fogsz már működni, mint egy robot... Pozitív megerősítés, lásd az értelmét a munkádnak, próbáld megszeretni és mantrázd, hogy jó leszek benne, meg tudom csinálni, képes vagyok rá!

2023. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

hahaha...én szószerint ilyen vagyok, mint a kérdező..az első nap rettenetes..aztán megnyugszom, de résen kell lenni, mert mindig vannak munkahelyi nagy arcok...ők azt hiszik vicces emberek...na ezeket kerüld.

Mosolyogj, mindenkinek előre köszönj, légy kedves...néha nehezen megy,nmert a vadbarmokkal nagyon nehéz.


Túléled, fel a fejjel


Sok sikert!

2023. ápr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászolásokat.
2023. ápr. 28. 05:49
 9/9 NTBS ***** válasza:
A betegségeid miatt.
2023. ápr. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!