Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek egyedül a házban,...

Nagyon félek egyedül a házban, amikor párom éjszaka dolgozik. Úgy eldurvult,hogy van amikor nem is alszom,hanem éjjel mosogatok,és ilyesmik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Otthon a nagyszüleimmel éltem,egy házban,itt a párommal csak ketten vagyunk. Mióta összeköltöztünk, 9-10 hónapja alig alszom valamit,és mindig nagyon ideges vagyok és rettentő fáradt is nap közben mert nem tudom magam kipihenni,és úgy megyek dolgozni mint akit agyoncsaptak. Mit csináljak? Minden zörejre felébredek, folyton azt gondolom,hogy valaki be akar törni. Erdő mellett lakunk,legszélső ház.Lehet köze annak hozzá,hogy 2018-ban,amikor még otthon laktam,kigyulladt szemben egy ház? Azért nem értem,mert otthon ennek ellenére is remekül aludtam, vártam az estéket,éjjelt,hogy pihenhessek, most meg szabályosan rettegek amikor le kellene feküdni. 28/n
2023. ápr. 25. 01:56
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ha kell ellenőrizd többször is hogy biztos bezártad az ajtót,és utánna (elvileg) alszol nyugodtan.Én bevinnék valami kis lámpát és azzal próbálnék aludni,vagy zseblámbát,szóval bármit ami bevilágítja a szobát egy kicsit legalább
2023. ápr. 25. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Égesd a villanyt a szobában, és vegyél egy gázpisztolyt, és egy kardot, megjön tőlük az önbizalmad.

Egy riasztót is be lehet szerelni, ami ajtónyitásra hangosan jelez, mozgásérzékelőket is, mozgásérzékelős reflektorokat a kertbe.

2023. ápr. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Van egy hasznos kütyü, ha megveszed (nem drága) és bekapcsolod a szobában, TV-szerű fénnyel árasztja el a szobát, azt az illúziót keltve, hogy a ház lakói otthon vannak és tévéznek, így elriasztva a betörőket. Esetleg neked egy próbát megérne:

[link]

2023. ápr. 25. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha be akarnak menni be is mennek, lakótelepen úgy feszegették az ajtót, hogy bentről ordítozott kifelé a lakó.
2023. ápr. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Egy kutya esetleg megadná a biztonságérzetedet? Csak ötletelek..

Mert nyilván azzal a szerencsétlennel is tehetnek akármit/bármit.

2023. ápr. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy önvédelmi fegyver tényleg segíthet, plusz ha zárható a hálószoba ajtaja és lehúzhatók a redőnyök, ezek adhatnak még biztonságérzetet.
2023. ápr. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez mentális dolog, mindenképpen félni fogsz.

Én is pont így vagyok, csak nem betörőktől félek, hanem szörnyektől. Mintha egy kisgyerek lennék :D De teljesen mindegy, mennyire irreális, a félelem a kulcs.

2023. ápr. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Fegyver, kutya, villany, stb.stb. Ezek mind-mind tüneteket kezelnek, nem pedig az okokat. Az ok megszüntetéséhez pszichiáter kell. Ez mentális probléma. Nyilván nem normális, ha egy felnőtt ember irreális félelmet érez az otthonában.


Szerintem addig keress egy pszichiátert míg nem harapózik el ez a dolog. Mert mint minden más, ez is enyhe tünetekkel indul. Most még csak otthon félsz, fél év múlva meg majd lehet az utcára se mersz kilépni.

2023. ápr. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
A pszichiáter nem olyan jó megoldás betörő ellen, mint egy gázpisztoly, vagy mozgásérzékelős riasztó.
2023. ápr. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egy része mentális probléma, de azért ez részben mindenképp valós félelem is a mai Magyarországon, nem kéne elbagatellizálni ezt a felét.
2023. ápr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!