Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ember szerintetek képes...

Az ember szerintetek képes egyedül leszokni a szenvedélybetegségeiről?

Figyelt kérdés
Képes teljesen lemondani róluk önerőből örökre,vagy csak egy ideig.

2023. ápr. 11. 17:40
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
19 szavazat
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Úgy hogy merő elhatározásból például egy alkoholista eldönti hogy leáll a piával mondjuk,és ténylegesen leáll vele.
2023. ápr. 11. 17:41
 2/20 anonim ***** válasza:
A kérdés: ki "ültette bele" az elhatározást, és a hozzá való akaraterőt és a plusz erőt. Ezt kihagytad. Mindazok, akik egyik percről a másikra leállnak-ott mindig megtalálható az a bizonyos plusz láthatatlan erő. Hogy a függősése milyen irányu? alkohol, drog, gyógyszerfűggőség, vagy ezek összessége-lényegtelen. Az erő a lényeg, ami mögötte van, és túlmutat a láthatókon.
2023. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%
Az erőt, ami ehhez kell, úgy hívják: kegyelem.
2023. ápr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy egy ember életében, hogy kegyelem által kapta-e az erőt, vagy más szellemiség által, ezoterikus úton. A különbség: az első tartós, örök, a másik időleges és a legjellemzőbbje, hogy hamar visszatér az adott ember ugyan abban a helyzetben amibe volt. Bocs, hogy szétapróztam, csak jöttek fel a gondolatok.Én meg leírtam:)
2023. ápr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én ezelött 30 évvel leszoktam a cigiröl, elötte napi 3 doboz volt az adagom. Azóta nem gyjtottam rá.

A barátom (nem párom) régebben igen masszívan ivott (napi fél üveg rum, plus bor hozzá, többször került kórházba is emiatt) abbahagyta 10 éve, azóta semmiféle alkoholt nem fogyaszt, nem is kivánja.


Szóval aki tényleg akarja és van akaratereje, az képes rá, de a legtöbb embernek kell valami segítség a környezete részéröl, vagy esetleg szakembertöl.

2023. ápr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én 2.5 éve nem használtam kábítószert, illetve fél éve nem ittam alkoholt és nem gyújtottam rá. Semmilyen külső segítséget nem vettem igénybe, csak egy egyszerű gondolatra támaszkodtam, ami régóta ott motoszkált a fejemben, mégpedig hogy szeretnék egy jobb életet.

Hogy ez csak ideiglenes vagy tartós állapot, azt majd az idő megválaszolja, mindenesetre nap mint nap azon dolgozom, hogy utóbbi legyen a befutó.

2023. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Igen. 10 évig nyugtató függő voltam, leszoktam. Nagyon nehéz volt, nem is elsőre sikerült, és majdnem belehaltam.

25 évig cigarettáztam, egy hét alatt leszoktam arról is.

Közhelyes, de igaz, fejben dől el. Aki valóban le akar, az bármiről le tud szokni. Akik csak kifogásokat keresnek, vagy 2 hét múlva visszaesnek, azok soha nem is akartak leszokni, csak rájuk kényszerítették.

2023. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Csak magától tud, más nem szokhat le helyetted és a legtöbben vissza fognak esni.
2023. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Mikor ilyen történeteket hallok,hogy leszoktam cigiről,piáról 10,20,30 éve,és azóta nem probálta újra,én ezekről mindig kételkedem.


Valahogy nem tudom elhinni,hogy a tiz év alatt nem történt olyan szituáció,amikor elgyengültél.Legyen az, hogy a főnököd felidegesitett,anyád lehordott mások előtt,összetörted az autódat vagy hasonló dolgok történtek egy nap,(akár több is egyszerre)és ilyenkor az ember tűrő képessége próbára van téve rendesen.

Az évek alatt ha valakinek ilyenekért felment az agy vize,soha nem gyengült el és nyúlt oda mondjuk egy kupica borért?Vagy nem tudom.

Mert magamból indulok ki,és én is tartom sokáig az édességgel(Értem is el eredményeket)de amikor nagyon nehéz napom van,akkor nem birom megállni,mert kell az a plusz endorfin.

Valamikor sikerült megállni,nem tudom hogy,de valamikor nem.

És ezért furcsák nekem ezek a történetek.

Hogy azóta soha nem tette,bármi történt is vele.

2023. ápr. 11. 20:34
 10/20 anonim ***** válasza:
Igen hát piába középsuli/ egyetemen sokan belecsúsznak, de ebből 10/1 lesz csak alkesz így jóformán 9 mondhatja hogy leszokott ha gyakran ivott.
2023. ápr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!