Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meglehet őrülni a gyári...

Meglehet őrülni a gyári munkától ?

Figyelt kérdés
Már sokszor agyaltam rajta , hogy akik 10-20 éven át gyárban meloznak és ugyanazt a folyamatot csinálják , nem hat ki a mentális egészségükre. Mármint baromi unalmas és én már 2 gyárban dolgoztam de egyszerűen 1 év után már fizikálisan fájt hogy mennyire unalmas. Az agynak nem feladta kellene ?

2023. ápr. 25. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hívják, monotóniatűrés. Van, aki jó ebben, más nem. Ha te nem, akkor ez a fajta munka nem neked való.
2023. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Amikor már úgymond nem új a dolog , elkezdek nézelődni és akkor kezdődnek a gondok nálam. Látom a xy egésznap csak bámul ki az ablakon a másik alak meg 10 percenként bagozni jár ki .
2023. ápr. 25. 11:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem gyárban,de egy német multinál dolgoztam 10+ évig.

Igazából olyan érzés volt,mintha eladnád a lelkedet,de nem kapnál érte semmit. :D


Ilyen,hogy 13.havi vagy béren kívüli juttatások na azt felejtsd el.


5 év után kaptunk egy könyvet ami a cég történetéről szólt.

10 év után pedig kaptunk egy érmét, amin a cég neve volt rajta,és egy 10es szám.

2023. ápr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 qborka ***** válasza:
100%

3/3 ez mekkora szánalmas cég. Még egy komolyabb vacsora sem volt?


Sógorom osztrák cégnél kapott karácsonykor egy borítékot,amiben volt egy A/4es lap: ha hoz új kollégát,kap bónuszt. Kis cég ,de akkor is gáz 🤣

2023. ápr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pontosan 3as lélek ölő az egész én is ezt érzem mindig .
2023. ápr. 25. 12:21
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én gyártósoron dolgozok 8 éve. Nem hagynám abba. Elég monoton, de már csukott szemmel is megcsinálom és jelenleg jó a csapatom is. Anyiból élvezem, hogy jó a társaság és ha bemegyek és elvégzem a dolgom, senki nem b@szogat. Monotonnak monoton és néha úgy érzem, hogy sose ér véget az a 12 óra. De itt nincs az mint egy irodában, hogy a főnök ordít, hogy hol van az a papír és miért nem készítetted még el az interjút az elnökkel vagy ilyenek.
2023. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 qborka ***** válasza:
100%

Az én számítógépes munkám is monoton,de szeretem, részben azért,mert nincsenek benne nagy meglepetések.


Ami a gyárban engem zavarna,az a zaj,az szerintem nagyon káros illetve ha bizonyos vegyi anyagokkal dolgoznak,amit az is belélegezhet kis mértékben,aki nem konkrétan azzal dolgozik.


Előző munkahelyemen egy hetet voltam a szereldében,engem ezen említett dolgok zavartak.

2023. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

3# vagyok

Én nem szánalmasnak mondanám, inkább cinikus.

Ez inkább szerintem a dolgozó megalázására ment.

Úgy voltam vele,hogy inkább akkor ne adtak volna semmit.


Jó tényleg, volt vacsora minden évben egyszer.

Egy ilyen vacsorán voltam 10+év alatt soha többet.


Ételjegyeket kaptál,

2 a kajára,2 a sörökre.

Pl.1 ételjegy 1 leves

1 jegy 1 sör

( legolcsóbb csapolt borsodi volt benne)


Ha elfogytak a jegyeid utána saját zsebből ment.


Azon az egy vacsorán se éreztem jól magamat,mert még ott is az a fillérb@szás ment.

2023. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Meg lehet,igen.Én egy hónapot bírtam paradicsomot csomagoltam.Mintha kínoztak volna.Attól is elment az életkedvem,hogy az ott dolgozóknak mennyire nincs életük.Heti hat napot dolgoztak,túlóráztak és épp,hogy megélnek a fizetésből.
2023. ápr. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Minnél magasabb az IQ-d, annál jobban éget ki és őrülsz meg a repetitív, unalmas munkától. Az okos embereknek intellektuális stimulációra van szükségük, máskepp elindulnak az önpusztítás útján.

Aki gyári munkára alkalmas csak, annak ez nem is feltétlen fordul meg a fejében, hogy unalmas a munka. Tudja mi a feladata, megcsinálja és megy haza. Ő nem gondolkodik a folyamatok optimalizálásán, és hasonlóakon munka közben.


De igen, bele lehet őrülni a gyári munkába. Én egyetlen hetet nem bírnék ki a soron. De pénztárosként is hülyét kapnék.

2023. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!