Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalom hiánya miatt nincs...

Önbizalom hiánya miatt nincs munkám?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sok állásinterjún voltam kb 10-en és azt vettem észre, hogy amúgy is szorongó típus vagyok és ha az önéletrajz minden krappol, akkor gondolom az önbizalom miatt lehet. De hogy lehet ezt leplezni vagy egyáltalán megoldani ezt az érzést?

2023. ápr. 25. 22:32
 1/1 anonim ***** válasza:
82%

Ha behívtak, az önéletrajzod valószínűleg tényleg rendben, a beszélgetéseken úszik el a dolog.

Önbizalomhiánnyal szerintem az függhet össze, hogy amikor szóba jön, mi lenne a feladatod, “rosszul” reagálsz. Kevés önbizalommal egyből rávághatod valamire, hogy “megpróbálod”. Pedig azt a választ várnák, hogy “természetesen, megoldod”. Valójában szó sincs arról, hogy lusta vagy motiválatlan lennél, de ők mégis erre fognak gondolni, nem arra, hogy nem hiszel magadban eléggé. Állásinterjún azt kell mondani, amit hallani akarnak, lényegében eladjuk magunkat egy cégnek. Sajnos nem kíváncsiak rá, hogy valójában mit gondolunk.

Nem mostanában voltam ilyen helyzetben, de kapásból ami most eszembe jutott, hogyan válaszolj a “mikor tudnál kezdeni” kérdésre. Ha nincs munkád, erre azt kell mondani, hogy minél előbb, akár másnap. Ha van munkád, nem szabad a jelenlegi cégedről, kollégáidról lekezelően beszélni, mert ebből azt hihetik, hogy náluk is úgy fogsz viselkedni. Ilyenkor úgy kell beállítani, mintha érdekelne, hogy találjanak valakit a helyedre, akinek átadják a feladataidat, ne ússzanak el azért, mert cserben hagyod őket. Tehát van munkád, állásinterjún megkérdezik, mikor tudsz kezdeni: “2 hét múlva tudok, addigra betanul Béla, aki a helyemre kerül.”

A legtöbb állásinterjún várhatóan elhangzó kérdésre ugyanígy van válasz, amit jó vagy rossz néven vehetnek. Google-ban keress rá, hogy sikeres állásinterjú, mit mondj állásinterjún, stb. Nekem nagyon sokat segítettek a különböző cikkek az elején. Az ott leírtakkal össze tudod vetni, hogyan zajlottak a te interjúid, esetleg mit rontottál el.

Önbizalom szerzése pedig legegyszerűbben (mihez képest, ez egy folyamat, nem lesz 2 nap után eredményes) olyan hobbival, körülötted lévő emberekkel, munkával működhet, akik kedvesek veled, elismernek, a hobbid pedig szintén megmutatja, hogy képes vagy mindig jobb eredményekre. Fontos honnan származik az önbizalomhiány. Valakinek az segít, hogy változtat a megjelenésén. Indulj el egyelőre kis lépésekkel, vedd észre az apró eredményeidet is. Abba az irányba fogsz így fokozatosan haladni, amit végül szeretnél megvalósítani.

Ha van még kérdésed, írhatsz privátban.

2023. ápr. 26. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!