Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem magam ilyen furán...

Miért érzem magam ilyen furán már jó pár napja?

Figyelt kérdés
Olyan érzésem van sokszor, mintha nem lennék ott, vagy bambulnék, és közben ilyen szorongás van rajtam. Teljesen tisztába vagyok a dolgokkal, de mégis olyan mintha az ember elbambulna, és ilyen furán érzi magát. Egy ideje szedek antidepresszánst, de azelőtt sosem volt velem ilyen. Lehet hogy hosszútávon ez váltja ki ezt a fura érzést? Ilyenkor van bennem egy jó adag szorongás is, hogy ez mitől lehet mégis.

2023. ápr. 26. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Deperszonalizáció és/vagy derealizáció. Biztos vagyok benne, hogy ilyened van. Sok minden okozhatja, főleg szorongásban gyakori. De pszichés gyógyszerek mellékhatása vagy elvonási tünete is lehet. Rém ijesztő és furcsa tünet, de amúgy teljesen ártalmatlan.
2023. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, szorongás miatt alakult ki 3 éve. Azóta már valamennyire javult.
2023. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Én is gondoltam erre, de ilyenkor nem tudsz semmit magadról csak vagy nem? Meg én attól félek ilyenkor hogy megőrülök, és rosszat csinálok ez okozza leginkább a szorongást.
2023. ápr. 26. 14:32
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 De nekem anno is nagyon erős szorongásom volt gyógyszer nélkül meg főleg, és mégis azóta jött elő azért ezzel hoztam összefüggésbe. De egyébként te ezt hogy élted magad amikor előjött?
2023. ápr. 26. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok. Nekem nyugtató elvonás közben jött elő, elvonási tünetként jelentkező durva szorongás mellé. Előtte soha életemben nem volt ilyen, semmit sem tudtam róla, úgyhogy amikor kijött rajta, majdnem összefostam a bokámat félelmemben. Biztos voltam benne, hogy megőrültem.

Aztán mindent elolvastam erről a tünetről, és megnyugodtam. rohadt kellemetlen, de amúgy ártalmatlan.

Bár biztosat nem tudnak róla, mert nehéz vizsgálni, sőt elmagyarázni is, van pár elmélet.

- Szorongás közben felborul a jobb és agyfélteke harmóniája

- Hormonális változások az agyban

- És a legdurvább: a tudat (agy) így próbál elhatárolódni a szorongató helyzettől. Ez mondjuk annyiban sántít, hogy nem csak szorongástól lehet ilyen DP/DR érzékcsalódás, hanem pl alkoholtol, vagy kialvatlanságtól is.

2023. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!