Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szoktassak le egy alkohol...

Hogy szoktassak le egy alkoholistát a piáról?

Figyelt kérdés
Valami ötlet valakinek?

2023. ápr. 27. 10:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Te sehogy. A profiknak sem mindig sikerül.

Vedd rá, hogy forduljon szakemberhez!

2023. ápr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Az a lényeg hogy már 4 éve küzködök amit róla kell tudni

Eljár dolgozni de van hogy nap végén néha annyit iszik hogy már hallani és látni is rajta

Általában ha azt kérem ne ittassan jöjjön mikor találkozunk akkor is látom rajta hogy ivott

Egyszer elbeszélgettem vele ez kapcsán és a múltat hozta fel hogy a szülei szarul bántak vele

Meg hogy szerinte ha kicsit is teljesít akkor nem dicsérem meg és ezért iszik

Miközben neki a kicsi teljesítés talán annyi hogy 10felesből 9et iszik

Nemtudom engem ez nagyon idegesít ès nemtudom szó nélkül hagyni

2023. ápr. 27. 10:17
 3/29 nemaRendőrség ***** válasza:
92%

Ezzel csak magadat gyötröd.

Édesanyám elhagyta a férjét, mert alkoholista lett olyan szinten, hogy ráment az egészségére. Nem csinálta végig mégegyszer ugyanazt amit a nagymamámmal végigcsinált évekig, hogy tűrte és nézte ahogy meghal a miközben összeszar és összepisil mindent ittasan.

2023. ápr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, nem neked kell megmentened, úgy hogy ő csak hárít és nem akar változni.
2023. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
100%

Tudom én leszek a szar hogy kimondom, de az ilyet ott kell hagyni minél előbb a büdös p_csába.


Sajnos az alkoholfüggőség amellett hogy súlyos betegség, gyakorlatilag teljes egészében az egyénen múlik. Ha ő nem akar és nem is próbál leszokni akkor nem fog.


Hiszen akárhogy nézem, ez csak egy döntés. Azt mondom, hogy nem iszok és nem iszom. Nyilván lesznek elvonási tünetei, de nem mindegy, hogy azt kielégíti 2-3 naponta 1-2 sörrel, vagy taj részegre issza magát minden nap végén.


És itt a másik probléma, hogy "természetesen" semmiért nem ő a felelős, hanem te, a szülei, a világ, a rendszer. Mindenki tehet róla, hogy ő iszik, csak ő maga nem.

2023. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Phoney ***** válasza:
95%

Ha már eldöntötte volna, hogy bármi áron leszokik, akkor volna értelme megkérdezned, hogyan segíts. Lehet, hogy akkor sem sikerülne, de legalább volna esélye.



ma 10:36

„Azt mondom, hogy nem iszok és nem iszom.” Mert nem vagy függő, és láthatóan nem is érted, hogy mi az. Az alkoholizmus (meg egyébként kb. minden szerfüggőség) első körben pszichés függőség. Súlyos alkoholfüggőként eldönteni, hogy nem iszol, az önmagában semmi. Egyes alkoholisták minden nap "utoljára" isznak. A komoly pszichés függőség arról szól, hogy a kényszer erősebb, mint te. Nem az elvonási tünet, hanem a kényszer. (Ha az elvonási tünet lenne az alkoholisták legnagyobb baja, akkor futószalagon lehetne őket gyógyítani...) Ha a szorongást ki is bírod valahogy, akkor addig kattog a kis agyad, amíg "rájössz", hogy márpedig most igenis baromi jó ötlet meginni "egy vagy két pohárral". "Erővel" semmit nem tehetsz ellene, egyszerűen nem tudsz normálisan gondolkodni, amíg meg nem ittad a magadét. És ez a jobbik eset, amikor már legalább felfogtad, hogy nincsen kontrollod. Igen, sok alkoholista tényleg azt hiszi, hogy mindenki tehet mindenről, csak ő nem, és az ivás neki igenis jó, de ha ezen túllép, attól még nem fogja tudni abbahagyni. Aki abbahagyta, gyakran az se igazán érti, hogy miért sikerült. Láttam olyat, aki azt hiszi, hogy X év alkoholfüggőség után csakis arra volt szüksége, hogy elkezdjen futni...

2023. ápr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Sosem voltam súlyos alkoholista, de azért a mindennapi sörök sok-sok éven át megvoltak. Az volt az egészben a legnagyobb csapda, hogy igazából fel sem fogtam, hogy ez nem normális, hisz működőképes voltam mellette. Emiatt akárki mondhatott, papolhatott akármit, teljesen felesleges volt, egyszerűen nem tudtam / akartam dekódolni magamban, hogy ez nem normális. Aztán egyszer, minden ok nélkül elkezdtem érlelgetni a dolgot, majd kezdett fokozatosan átkapcsolni az agyam, hogy ez valójában baromira nem oké. Vagyis kezdtem elfogadni, hogy gondom van az alkohollal, hisz akkor is elmegyek megvenni, és akkor is megiszom, amikor igazából nem is kívánom - kényszeresen ittam. Ekkor önvizsgálati jelleggel abbahagytam 2 hétre a sörözést, hát, baromira nem volt jó, nem tetszett, nagyon nem, de tudni akartam, mi a helyzet. A következő egy hónapban, igaz, még sörözgetve, de már tudatosan készültem, majd megint letettem, de már sokkal egyszerűbb volt, hisz tudtam mire számítsak. Ennek fél éve. Elvonási tünetem nem volt sosem, és a pszichés függőség is sokkal kezelhetőbb, mint gondoltam. Egyáltalán nem hiányzik a pia, igazából egy kényszeres megszokás volt nálam, kb mint a dohányzás, és ezt hamarabb is felismerhettem volna. De amíg ez nem jött el, az úristen is magyarázhatott volna bármit, nem fogadtam volna el. Szóval, kedves kérdező, a legtöbb amit tehetsz, hogy minél többet beszéltek a problémáról, akár pszichológussal, hátha átkapcsol nála is valami, anélkül sajnos nem fog menni.
2023. ápr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

És ha mindig fel idegeskedik a téma kapcsán?

Mármint ha felhozom tényleg jó szándékkal nem lenéző hangon

És mindig azt mondja hogy

“Megint lebaszom őt pedig semmit se csinàlt

Hagyjam már ezzel a témával

Ezzel idegesítem őt fel hogy basztatom”

Stb

2023. ápr. 27. 13:31
 9/29 anonim ***** válasza:
94%
Arra vagy jó neki, hogy mikor végre kiteszed az életedből, az őt kínzók sorában te legyél a következő. Az exe kikészítette, azt sem tudta, mibe kössön bele. Pedig te csak szaladgálsz körülötte lábujjhegyen évek óta. Mire kell neked ez a kapcsolat? Milyen pluszt kapsz tőle? Hogy már előre zizegsz, ma vajon mennyire lesz részeg? Lehord-e mindennek, hogy miért kötekedsz? Tudom, hogy nem kötekedsz, ne érts félre.
2023. ápr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Tudom sokan mondták hogy nem fogom tudni megváltoztatni

De bennem annyira bennem van az hogy igenis meg fogom tudni

Bizonyítani szeretnék

2023. ápr. 27. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!