Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Após egy felelőtlen alkoholist...

Após egy felelőtlen alkoholista, lehet tenni valamit, hogy ne kapjon jogosítványt?

Figyelt kérdés

A párom édesapja 30 éve iszik, senki és semmi nem képes erről eltéríteni - komolyabb kezeléseken is részt vett, de semmi eredménye nem volt. Soha életemben nem láttam még józannak. Úgy tudom jelenleg pont ittas vezetés miatt van bevonva a jogsija sok éve, de most megint ki akarja kérni, hogy ne kelljen BKV-zni. 100000% hogy baleset lesz a vége, ez az ember a legcsekélyebb felelősségérzettel sem rendelkezik senki más iránt, egy utálatos önző vénember.


A párom megpróbált beszélni vele, hogy ugye tudja mi lesz ennek a vége, és hogy akkor józannak kell maradnia ha tényleg ezt akarja. Erre csak az volt a válasz, hogy ő 30 éve nem volt józan.


Egyrészt mocskosul dühös vagyok, mert pontosan az ilyen felelőtlen önző barmok miatt halnak meg jó emberek, másrészt ha csak egy mód van rá szeretném megakadályozni, hogy ebben az életben még egyszer volán mögé ülhessen. Nem akarok végigcsinálni egy olyan procedúrát, ahol valaki meghalt, a kedves papa meg mehet felhúzni a narancs overált.


A közlekedési hatóságnál lehet jelenteni esetleg, hogy itt van XY, csont alkoholista, ilyen meg ilyen kijelentéseket tesz?


Vagy mit tegyek? A párom és a testvére is kvázi "lemondtak" az apjukról, nem akarnak vele konfrontálódni, meg egyébként mint említettem, egy meglehetősen szociopata beállítottságú emberről van szó, semmi nem hat rá. Én legszívesebben egy olyan üvöltés koncertet rendeznék, hogy a sír után is emlékszik majd rá, de ki vagyok én hozzá?


Pedig nagyon szeretném a szemébe vágni, hogy hány ember életét készül megkeseríteni pusztán azért, mert büdös neki a buszozás, vonatozás.



2016. ápr. 1. 06:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Jelentheted a jogsi visszaadasaert felelos szervnek, de sajnos szerintem maximum annyi hatasa lesz, mintha nem szoltal volna :(
2016. ápr. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
Azt megteheted, hogy szólsz a rendőrségnek, megadod a címét, hogy cirkáljon arrafelé egy járőr, és az első napon, ahogy kocsiba ül és kigurul a kapun, kapcsolják le és szondázzák meg. Biztosabb, ha te magad beszélsz meg vele valami találkozót, időponttal.
2016. ápr. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Tudod, az a baj, hogy ha nem kapja vissza, akkor egyszer csak elkezd jogosítvány nélkül vezetni.
2016. ápr. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
5%

De lehet, ilyen állapotban még mindig jobban vezet, mint sokan józanul.

Érdekes dolog ez az ittas vezetéses mizéria, én régebben szedtem egy gyógyszert, amire nem volt ráírva veszélyes mellékhatás, ehhez képest egyszer megtoltam hátulról egy szegény nőt a pirosnál, mert olyan szinten elbambultam vezetés közben...

Minden szer, mindenkire nagyon másként hat, az a baj, ezt nem veszik figyelembe.

2016. ápr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
21%
Én olyat ismerek, aki talán nem iszik, ha vezet (nem tudni nála), viszont az orráig sem lát. Mégis beül a kormány mögé, mert "ismeri az utat". Múltkor kicsapott egy táblát, a reakció: Ki az, aki odarakta, és miért ilyen hülye módon? Sajnos te nem fogod tudni megmagyarázni neki...a jogi úton történő megoldás engem is érdekelne.
2016. ápr. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Vezetett már jogsi nélkül sajnos, de jelenleg még autója sincsen... Most azon gondolkozom, hogy felhergelem a páromat, hogy nagyon olvasson be neki és adjon ultimátumot, illetve tudassa vele, hogy mik a kilátásai és hogy soha többé nem lát minket ha balesetet okoz, nem segítünk semmiben és nem fogjuk látogatni. Talán ez az egy dolog tudna rá hatni, mert a "család néha jöjjön össze" meg a "hívj fel néha" azért állandó sláger.


Csak megint a feszültség, hogy miért NEKEM kell a saját párommal konfrontálódnom azért, hogy egy ilyen embert megpróbáljunk megfékezni? Komolyan, ha tudnám, hogy csak lekapcsolják 8 ezrelék fölött és bedugják 2 évre a börtönbe, le se szarnám az egészet, megérdemli, hátha tanul valamit. Én tényleg attól félek, hogy másoknak esik baja miatta

2016. ápr. 1. 07:22
 7/15 A kérdező kommentje:
07:19 azért remélem ezt te sem gondoltad komolyan.... Ha valaki rosszabbul vezet józanon mint részegen, az elehtőleg biciklire se üljön!
2016. ápr. 1. 07:22
 8/15 A kérdező kommentje:
07:13 ez mondjuk nem rossz ötlet
2016. ápr. 1. 07:25
 9/15 anonim válasza:
0%
Nagypapám már idős, nem jól lát, remeg keze-lába, a gyógyszerektől nagyon aluszékony. Ő sem akart lemondani a jogsiról. Anyukám beszélt a háziorvosával, hogy ne adjon neki eü-i papírt a hosszabbításhoz. Rendes volt a doki, megbeszélte papával és nem adott neki. Papa persze szidta szegényt, de így nyugodtabbak vagyunk.
2016. ápr. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
A rendőrség nem fog arra cirkalni, csak mert valaki azt állítja, hogy az aposa alles és valószínűleg így akár vezetni. Senki nem fog semmit csinálni. Ha balesetet okoz, akkor majd lépnek, de ilyen esetben nincs megelozes, max a véletlennek köszönhetően pont akkor fut bele egy szondazasba, amikor ittas.
2016. ápr. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!