Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szoktassak le egy alkohol...

Hogy szoktassak le egy alkoholistát a piáról?

Figyelt kérdés
Valami ötlet valakinek?

2023. ápr. 27. 10:07
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
100%
Sehogy nem fogod tudni leszoktatni és az idő múlásával egyre rosszabb lesz. Idős szüleimet segítem ahol a közel 60 éves bátyám lakik a teljes alkoholizmusban. Kitűnő tanuló volt, tiszti iskola stb..., Már középiskolában volt, hogy napokra eltűnt. A tiszti iskola is addig ment míg a szülők támogatták, aztán feladta és hazaköltözött hozzájuk. Azóta csak a segély. Munkahelyet nem keres. Segély tart 1 hétig. A teljes igénytelenség. Elején mindent megpróbáltam, ruháit én vettem. Mondtam fizetem a maszek elvonót senki nem tudja meg. Semmit nem akart. Ma ott tartunk, hogy egy mondatot nem tudunk váltani, bár tavaly eltörte a lábát és csak rám számíthatott, persze a lelkem gyenge volt és végig segítettem. Ő soha. Covidosként a gyógyszerem nem volt képes kiváltani. Szinte lelki terrorban tartja a szüleimet is, hogy milyen jó, hogy van valaki bevásárol, fát vág. Pedig ezt egy normális férfi meló mellett elvégzi. Három ember élete megy, ment erre rá és az idegei és még sajnos nincs vége. Se kitenni nem tudod se semmi. Minding el fogja érni, hogy szarul érezd magad. Újra kezdhetném sokkal messzebb költöznék még ha itt is vannak a szülök. Senkinek nem kívánom, mindenki lépjen le minél messzebb az ilyentől, mert jó, ha ezerből egy megváltozik.
2023. ápr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem vagy pszichiáter. Akkor miben bízol? A palid mentális beteg aki alkohollal "kezelgeti" magát. Először elvonó, utána a mentális betegsége gyógyszeres karbantartása. Ez lenne az egyetlen járható út. Kényszeríteni egyikre sem lehet. Olyan gyógyszer nincsen, hogy a szeretet ereje. Húsz év múlva rájössz. De addigra a fél város téged fog gyűlölni, hogy tönkretetted a palit. Ez a csúnya valóság.
2023. ápr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Én miért tettem tönkre? Azzal hogy mindent megteszek érte stb ? Ha ez valakinek tönkretevés akkor elég érdekes
2023. ápr. 27. 18:05
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"És ha mindig fel idegeskedik a téma kapcsán?”


Keresd az alkalmas pillanatokat, mondjuk amikor józan, amikor nyilvános helyen vagytok, vagy írd le neki... Nem azt mondom, hogy járj óránként a nyakára, de minél többször tudatosítanod kell benne, hogy ez a helyzet nemcsak neki, de neked sem oké.

Ha teljesen reménytelen a dolog, azt úgyis látni fogod. Ezután már neked kell döntened: elfogadod őt így, tudva, hogy ennél csak rosszabb lesz (nem javaslom), vagy megkíméled magad és továbblépsz.

2023. ápr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
13, mert a szülei szarul bántak vele kezdetű sirámhoz csatolja, hogy te 4 évig ugráltál az idegein, mást sem tettél, csak veszekedtél. Minden függő úgy feketít másokat mint ha muszáj lenne. Mindenki tehet mindenről, csak ő a szegény áldozat.
2023. ápr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
20%

"Mert nem vagy függő, és láthatóan nem is érted, hogy mi az."


Tisztában vagyok vele, mi a függőség, a működésével is tisztában vagyok.


Mint ahogy azzal is tisztában vagyok, hogy az ember képes ellenállni és mérsékelni a függőséget tudatos életmóddal.


Alapvetően pont ez a lényeg az alkohol is egyfajta menekülés. Nem tud az egyén mit kezdeni magával, egy élethelyzettel, bármivel, ezért iszik. És pont ezért tudja abbahagyni, ha ráfügg a futásra, sportra, vagy egyéb tevékenységre. Mert az a tevékenység leköti, teljesebb lesz az élete.


És akárhogy nézem, az csak az egyénen múlik, hogy teret ad a függőségének, vagy minimális szinten kiegészítve csökkenti azt, együtt él vele. Hiszen igenis mondhatja a legnagyobb alkoholista is, hogy ő most nem fog 10-ből 9 felest letolni, csak megiszik 1-2 sört.

2023. ápr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
87%

Az a baj, amúgy beszélhetünk itt bármiről, a kérdező párjának esze ágában nincsen változtatni.


A kérdezőt meg úgy sem fogjuk meggyőzni, mert már most a válaszolókat támadja, meg a párját védi, mert ő márpedig meg fogja változtatni. Hát hajrá.

2023. ápr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
100%
Majd az élet meg a rutin rádöbbenti mikor már késő lesz. Lila ködtől sok mindent nem lát az ember vagy nem akar. Ez az alkoholisták országa. Rengeteg tanács fog jönni, de a legjobb lelépni ha fáj ha nem.
2023. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Sokadik generációs alkoholista családból származom: szülők, nagyszülők, nagybácsik... én is az lettem, kvázi esélyem se volt megúszni (bár már absztinens vagyok), szóval ismerem a világot. Ami biztos, hogy te SOHA nem leszel képes megoldani egy alkoholista problémáját, hisz azt még azok is nagyon nehezen, vagy képtelenek megoldani, akik elkötelezik magukat a leszokás mellett. Lehet vele beszélgetni a dolgokról, támogatni, persze, de ha az illető még abban a fázisban van, hogy “hagyjál” meg "ne basztass a témával”, akkor a legjobb szándékod ellenére is totálisan FELESLEGES minden törekvésed. Szerintem ezt gondold végig alaposan, hogy megéri e ... egy családban nem csak az alkoholista, de körülötte kivétel nélkül mindenki tönkremegy.
2023. ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Nem védem csak mondom az én állás pontomat

Ha észreveszem hogy már nem oké akkor ott hagyom ennyire egyszerű

De míg látom hogy van remény addig küzdök

És nem mentem az idegeire 4 évig

Mert nem mindig ezzel basztatom pl

Csak amikor elesik vele a húr

Vannak józan pillanatai,de van hogy sok mindent elbasz a piával

Tehàt nem védek én senkit sem csak van véleményem úgy ahogy azoknak is akik válaszolnak

Mindenkit meghallgatok (olvasok inkább) tanácsokat elfogadom

Aztán lesz ami lesz vagy okulok belőle vagy nem

És sose tudhatod hogy ő meg e fog változni vagy sem

Mi van ha igen? És mi van ha nem?

Sosem lehet tudni semmit

Szóval az erős túlzás hogy én tàmadok a válaszokra :)

2023. ápr. 27. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!