Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegség, OCD okozhat...

Kényszerbetegség, OCD okozhat gyakori vizelési ingert? A wc-re járás is lehet egy kényszer?

Figyelt kérdés

2023. máj. 2. 03:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ha a wc-re járás valami tevékenységhez kapcsolódik, akkor simán kialakulhat a pavlovi reflex pl.

Nekem van ismerősöm, akinek pl mindig el kell mennie wcre mielőtt elmegy otthonról.

Nekem is vizelési ingerem van lefekvés előtt akkor is, ha amúgy 5 percel előtte kimentem és amikor kimegyek akkor semmi nem jön ki.

Se nekem se barátnőmnek nincs OCD-je de ha nekünk simán kialakulhat akkor feltételezem, hogy egy OCD-snek mégnagyobb a hajlam.

2023. máj. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, az OCD összefügg a szorongással. A gyakori vizelési inger sűrűn előfordul a szorongóknál.
2023. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 Mielőtt elmegyek otthonról, nekem is kell. Szerintem tudja az agyam, hogy most egy ideig nem lesz rá lehetősége. Akkor is jön pár csepp, ha 10 perce voltam utoljára, de általában inkább rendes mennyiség jön :D
2023. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szorongás is okozhatja, vagy antidepresszáns gyógyszer. De lehet testi oka is.
2023. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!