Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki súlyos...

Van itt olyan aki súlyos kényszerbetegségben szenved? (fürdés, kézmosás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálom röviden összefoglaln, nem én vagyok beteg hanem egy hozzám közelálló személy. 5-6 éve diagnosztizálták a betegséget voltak jobb és rosszabb időszakok is de jelenleg a legrosszabb. Napokat tölt a fürdőszobában, konkrétan 2-3 napba telik egy fürdés. Egésznap kényszergondolatok és cselekedetek töltik ki az időt. Több orvosnál is voltunk, kórházban is volt, gyógyszert is szed mégsem javul.

Ha vannak még itt ilyen betegek, ti kit ajánlotok vagy ilyen súlyos “tünetekkel” kihez lehet már fordulni?

A kórházban nem tudták hogy mit kellene csinálni pedig akkor még “csak” 3-4 órát tusolt. A miértje már meg van hogy miért alakult ki milyen feldogozatlan traumák vannak benne de segítséget nem találunk. Nehezítő tényező jelenleg az is hogy nem tud kimozdulni a lakásból tehát a terápiákra sem tudom hogy jutna el rendszeresen.

Orvosok, gyógyszerek? Több fajta gyógyszert is próbáltak de amellett lett ennyire súlyos úgyhogy valószínűleg nem túl hatékony nála. Én hogyan tudok még segíteni neki?



2023. ápr. 12. 11:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Magán pszichiáter és magán pszichológus. Az SZTK-s orvosok 90 százaléka magasról tesz a betegekre.
2023. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kórházban volt? Pszichiátrián? Írtad, hogy a gyökérprobléma megvan. Ezek szerint feltárták ezt már terápiában? Milyenre járt és milyen hosszan? Az ilyesmik lassan gyógyulnak.

Te (és mi, laikusok) nem tudunk segíteni. Egy hosszabb, intézeti, bentlakásos terápiára lenne szüksége. Megesik olykor, hogy pont azért nem tud gyógyulni a beteg, mert a terápiák alatt és közben is a megbetegítő környezetbe kerül vissza.

2023. ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ismerősöm a rekóderezésre függöt rá. Legutolsó munkahelyéről ezért rúgták ki.
2023. ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

A Nyírő Gyulában volt, pszichiátrián 1,5 hetet és sajnos a zártosztályon kötött ki aztán áthozták a helyi zártra mert kárt akart tenni magában/ tett is és ott 2 hónapot volt még bent. Sajnos ott Rivotrillal tömték ami meg elnyomta teljesen úgyhogy nem volt előre haladás a gyógyulásában vagy az okok feltárásában.

Ebben az évben januárban derült ki a gyökérprobléma igazából “váratlanul”mert bevillant neki minden egyik fürdése alatt azelőtt nem sikerült feltárni teljesen csak ami sejthető volt külső szemmel is , és ahogy írtad is vissza került folyamatosan a megbetegítő közegbe. De ezt a szálat januárban elvágta.

2023. ápr. 12. 12:30
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nehezítő tényező jelenleg az is hogy nem tud kimozdulni a lakásból tehát a terápiákra sem tudom hogy jutna el rendszeresen."


Online terápia.


"De ezt a szálat januárban elvágta."


Milyen szálat vágott el januárban?

2023. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Tudom hogy online terápia, de kinél? Most felvettem a kapcsolatot egy orvossal akit más kényszerbeteg ajánlott de nála sem volt feltüntetve hogy online is vállal betegeket. De még várom a válaszát hátha vállalja.

Azt ami a megbetegítő közeget a jelenti és a traumáihoz kapcsolódik, a családját. Nem találkozik meg beszél már velük. Arra értettem hogy elvágta ezt a szálat.

2023. ápr. 12. 13:37
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

Nem rivotrillal kell tömni, hanem SSRI antidepresszánssal.

Szertralin vagy Paroxetin pl. Nekem utóbbi nagyon jól működött a kényszerességre.

Egy betegtársamnak ezek nem használtak. Ő antipszichotikumot kapott, és az helyrerakta.

2023. ápr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen, SSRI antidepresszánst szed már lassan 2 éve, Anafranilt.

Ezeket a gyógyszereket próbálták nála: (bele írom mindet nem csak antidepresszansokat)

- anafranil

- rexetin

- floxet

- convulex

- lamolep

- liticarb

- nyugtatokbol pedig rivotril, xanax, frontin minden volt mar

Ha jól tudom ezek közül egyik sem antipszichotikum, lehet akkor neki is az használna.

2023. ápr. 12. 14:05
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

8


Ezek közül valóban egyik sem antipszichotikum.


Az anafranilt szokták talán leginkább kényszerbetegségre írni.

2023. ápr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

6


Értem, köszi a választ. Az jó, hogy a megbetegítő környezetet elhagyta.


Sokat kell keresgélni, de nem reménytelen az online terápia, hiszen az országban bárhol lehet a páciens és bárhol lehet a terapeuta. Szóval van esély.

2023. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!