Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális a magas pulzus...

Normális a magas pulzus antidepresszáns szedésénél?

Figyelt kérdés

Duciltiat szedek 120 mg-ot 6 napja, előtte 1 hónapig 60 mg-ot szedtem.

Mióta fel lett emelve 120-ra magas a pulzusom 90 felett vagy 106-110 körül. Bisoprololt is szedek magas pulzus, tachycardia miatt de most nem viszi le a pulzusom.

Ez lehet veszélyes a szívre vagy normális mellékhatás? Aggódok a szívem miatt 😞



2023. máj. 5. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos, igen, a duloxetin emeli a szerotonin és noradrenalin szintet, ami okozhat magas pulzust, ezt az okot támasztja alá az is, hogy a duplájára emelt gyógyszerdózis alkalmazása után jelentkezett ez a tünet. Egyébként a bisoprolol szelektíven a béta-1-receptorokat blokkolja, de a noradrenalin az alfákon is hat, tehát vagy kombinált alfa- és béta-R-blokkolót kellene alkalmazni, vagy pl. ivabradint, ami a szív "pacemaker" sejtjeinek az ingeráramát gátolja.

De véleményem szerint gyógyszerváltás lenne szükséges, vagy pedig az adag fokozatos emelése, nem pedig rögtön a duplájára. Amúgy a 106-110 körüli pulzus nem probléma--akkor ha nem tartósan áll fenn.

2023. máj. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát több órán keresztül fenn áll üléskor is tehát nem a mozgás miatt.

Még várok egy kicsit hátha elmúlik de szerintem sok a 120 mg féltem is elkezdeni így szedni de gondolom az orvos jobban tudja csak nem adna olyan gyógyszert ami veszélyes...

2023. máj. 6. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!