Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki nagyon utálja a...

Ha valaki nagyon utálja a világot, a sok igazságtalanságot, képmutatást, az embereket azon egy pszichológus tud segíteni és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Vagy ez inkább elvi, ideológiai kérdés és nem egy pszichológus szakterülete? Tehát ha valaki tegyük fel tapasztalatai miatt mizantróp vagy nihilista?
2023. máj. 6. 13:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Gondolom az első lépés az lenne, hogy csak magamra fókuszáljak kizárjak mindent, kicsit növeljem az önzőségi szintem egy egészségesebb szintre?
2023. máj. 6. 13:36
 2/7 Phoney ***** válasza:
100%

Ez a hozzáállás a legtöbbször nem ideológiai jellegű, hanem "elfilozofált" lelki probléma, racionalizáció (még akkor is, ha egyébként sok benne a valós elem). Nem érted a problémád lényegét, úgyhogy egyfajta mitológiaként vetíted a világra, ahol valóban sok az igazságtalanság és a képmutatás, de ha nem ez jellemezné a belső világodat is, akkor nem csak ennyit látnál a külvilágból. A "tapasztalatok" és a csalódások igen veszélyesek tudnak lenni, hogyha nem tudod őket értelmesen feldolgozni, hanem destruktív mítoszokat gyártasz belőlük, amik szerinted abszolút logikusak, csak éppen nem igazak.


Az "önzőségi szintedet" nem kell növelni; aki úgy érzi, hogy önzőbbnek kéne lennie, annak nincsenek normális énhatárai, nem tud nemet mondani, nem tudja megvédeni magát. Hogy mindenki azt csinál veled, amit akar, az nem "önzetlenség", hanem tehetetlenség.

2023. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Hát, ha kényszerképzetektől szenvedsz, azt elég nehéz lesz kigyomlálni és részvétem! Pozitív tapasztalatok, kapaszkodni a jóba szerintem.
2023. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne gyúrd ellenségképpé a világot, mert abból nehezen fogsz szabadulni, csak egy jótanács!
2023. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tudatosítsd azt, hogy bár a társadalmunk feltűnő és megkerülhetetlen jelenség, de mégsem jelenti az egész világot. Kell egy kis távolság az emberektől, több figyelem az örömöt adó dolgok irányába, ennyi az egész.
2023. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Először magaddal békéljél meg, aztán fog finomodni a dolog.
2023. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy jó pszichológus tud segíteni. Nem úgy, hogy kicseréli körülötted a világot, hanem úgy, hogy megtanít "megvédeni" magadat. Vagyis tényleg a te személyiségedben van az oka, hogy repülnek rád a negatív élmények okozói. Kibontjátok, hogy alakult ki benned a jót váró és folyton csalódó ember, segít felállítani az énvédő határaidat, egészen addig, hogy meg sem maradsz bántó emberek társaságában, nem, hogy még te érezz bűntudatot, ha szereted magad. Okot mondtam, nem hibát, nincs benned hiba.
2023. máj. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!