Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen esetben érdemes pszichol...

Ilyen esetben érdemes pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés

Egész életemben önbizalomhiányos voltam, egy senkinek tartom/tartottam magam egész életemben. Ez miatt sose mertem barátkozni és ismerkedni sem.

Amég iskolás voltam mind a 12 évben én voltam az akit kiutáltak és gúnyoltak. Ez már régen volt azóta már 6 év eltelt és dolgozok.

Az utóbbi 1 évben az önbizalom teljes hiánya borzasztóan súlyos lett. Nem merek senkihez se közeledni. Egyre jobban kezd beszippantani az alkoholizmus és néha már öngyilkos gondolataim is támadnak mert nem látom semmi értelmét az életemnek. Ezt az egészet megfejelte egy Januári városból falura költözés ami csak olaj volt a tűzre.


Érdemes lenne szakemberhez fordulnom?



2023. máj. 1. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb keress szakembert! (Pláne az öngyilkos gondolatok miatt)
2023. máj. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan igen, pláne az öngyilkos gondolatok miatt, ahogy az előző is írta!

Már csak az alkoholizmus is elvonóra vagy pszichoterápiára küldene, de szerintem előbb volt önbizalomhiányod, amire megoldást kerestél az alkoholban, amitől csak még depressziósabb lettél, tehát tényleg a pszichológus a megoldás, méghozzá mihamarabb, ha magadtól nem tudod letenni az italt, amely függőség és csak mélyebbre sodor!

2023. máj. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az alkoholizmus az nem súlyos igazából napi 2-6 sört iszok meg. Attól félek ha nem csinálok valamit ez is súlyosabb lehet.

Ja azt elfelejtettem leírni hogy 23 éves létemre 30-40 éveseket megszégyenítő módon hullik a hajam.

2023. máj. 1. 12:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a napi 2-6 sört már elég súlyosnak nevezném.

Gyerekkoromban körülöttem mindenki alkoholista volt és valahogy sose tűnt fel, ez volt a normális. Pár éve döbbentem csak rá, hogy ha valaki minden nap iszik, az már alkoholizmus nem pedig az alap.

A te gyerekkorodban is gyakori volt a mindennapos alkoholfogyasztás a körülötted lévő felnőtteknél?


Szerintem is érdemes lenne felkeresned egy szakértőt, tb alapon vannak ingyenesek is, én is oda jártam. Ugyanígy tb alapon be lehet feküdni pszichiátriai osztályra is, ahol beállíthatnak egy antidepresszáns gyógyszert és lehetőség van pszichológussal dolgozni, fejleszteni az önismereted, feldolgozni az elhanyagolásaból fakadó traumákat is.

Nekem segített. Remélem neked is sikerül és jobban fogod érezni magad.

2023. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A napi 2-3 sör nálam már az alkoholista kategória, bocsi... Az biztos, hogy lehet többet is.

A hajhullás meg lehet genetikus (édesapád őszülő vagy kopaszodó?), lehet táplálkozási hiány miatt (egyél kölest napi szinten bármilyen formában, én is úgy ismertem meg és tényleg megszűnt a hajhullásom, azóta hajmosásnál kb. negyed annyi hajam hullik, mint előtte, tényleg csodaszer a köles, és micsoda szerencse, hogy Magyarországon elérhetők a kölesgolyók!), meg klasszikus stressz jelek: a kérdésedből lejön, hogy aggaszt a saját állapotod, ez már elég ok a hajhulláshoz!


Az alkoholt meg megpróbálhatnád lassanként csökkenteni, mondjuk hetente eggyel kevesebbet inni, mint szeretnél vagy szoktál, illetve az egyszerű nem helyett igyál helyett valami gyümölcslevet, netán egyél ivás helyett, hm?


Persze az sem mindegy, hogy társaságban sörözöl vagy egyedül, mert ha mindenki iszik, úgy nehéz nem velük inni, ugye...

2023. máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen keress fel pszichológust.
2023. máj. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!