Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy nárciszt...

Honnan tudhatom, hogy nárcisztikus vagyok-e?

Figyelt kérdés
Sajnos kicsit terhelt a család, én viszont nem szeretném folytatni a sormintát. Őszintén tudok nevetni a számomra akár kellemetlen szituációban is, elismerem, ha hibázom, vállalni szoktam a felelősséget.
2023. máj. 7. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Én megmondom: nem vagy az. A nárcisztikus fejében meg sem fordul, hogy ő esetleg nem tökéletes.
2023. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Volt egy nehéz, problémás korszakom, amin egy pszichológus segítségével túljutottam aztán. Mintha egy másik ember lettem volna azelőtt, szó szerint így érzem. Csak van bennem mindig egy kis bizonytalanság, hogy vajon nem vagyok-e még problémás.
2023. máj. 7. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy benne biztos, akkor csak éld az életed, legyen családod, munkád, kutyád, egy cserép citromfű a konyhádban és ne kattogj ilyeneken. A kezelést igénylő problémák egyértelműen hangosan kiabálnak, érezni fogod, ha muszáj segítséget kérni.
2023. máj. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. máj. 7. 19:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy nárcisztikus büszke arra, hogy nárcisztikus.


Egyértelműen nem vagy az.


Ez legfeljebb depresszió.

2023. máj. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyenek a kapcsolataid? A kapcsolatok jelzésértékűek tudnak lenni. Egy nárcisztikus előbb utóbb szinte kivétel nélkül tönkre fogja tenni a körülötte lévők életét, hiszen nem érez empátiát és nem képes kialakítani stabil, intim kapcsolatokat. A depresszió utánozhatja a nárcizmust, viszont a depresszió idővel elmúlik, a nárcizmus nem. Ezek az emberek képtelenek normális kapcsolatokat kialakítani, irigyek másokra és dühösek a világra. "Másnak miért jár az, ami nekik nem?" Ha van is párkapcsolatuk, akkor a párjukat általában használati tárgyként kezelik: úgy használják konkrétan, mint egy darab rongyot, mikor mire - a férfiak főleg szexre, a nők pedig malacperselynek használják a másikat. Az a lényeges, hogy elsősorban nekik legyen jó, gyakorlatilag képtelen önzetlenül viselkedni, és ha úgy tűnik, hogy segítenek, akkor azt általában vagy azért csinálják, hogy magukat fényezzék, vagy azért, mert valamilyen érdekük származik belőle, egyébként eszük ágában sincs segítséget nyújtani (empátiadeficittel nem is lehetséges).

Úgy képzeld el, hogy a másik emberben nem képesek meglátni az értékeket, nem ismerik a szeretetet, az inkább csak valamiféle elvont koncepcióként létezik számukra.

Ismerek egy nárcisztikus férfit, aki bizonyára egyedül fog maradni, mert folyamatosan válogat, ahelyett, hogy kapcsolatokat építene ki és ápolna. Nem ismeri annak az érzését, hogy milyen az, amikor van az embernek egy társa, akiben megbízhat. Ha van is egy, akkor nem elégszik meg vele, mindig több és több kell. Mindig a jobbat, sőt a legjobbat keresi, és nem veszi észre, hogy az a "legjobb", amit keres, csak egy illúzió.

A nárcisztikusok megkeseredett emberekké válnak, akik a világot hibáztatják, pedig mindent ott hevert előttük, csak nem éltek vele. Nem ismerik a lojalitást sem, normális esetben az ember lojális, nincs szándékában megsérteni a másik bizalmát. Ezért bármit is állítanak - főleg a kapcsolat elején, soha nem szabad elhinni.

2023. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!