Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyerekkori traumák felnőtkor...

A gyerekkori traumák felnőtkorban elmúlnak maguktól ?

Figyelt kérdés
2023. máj. 8. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor már lelkileg feldoztad. Elmúlni nem fog, csak a megfelelő polcra kerül fel, és már nem tud ártani benned.

Akik pozitív módón nyereségük lesz a helyzetből, az egy ilyen gyerek-gyermekei. Ők fognak a múltból profitálni, mert hatványozottabban jobbanlesznek szeretve, jobban lesznek törődve velük, jobban érzik szükségét hogy családba-normális családba legyenek nevelve, szemben azzal, aki sosem élt át ilyet, és úgy alapit családot.

2023. máj. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
*az egy ilyen gyerek-gyermekei. ÉS nem csak a saját gyerekek, hanem mindenki gyermeke, mivel ösztönből védeni fogja őket az ilyen személy.Bárkié is legyen-az adott gyermek.
2023. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyén függő a dolog . Nálam sokat javult a helyzet , diszfunkcionális családban nőttem fel ( alkoholista , agresszív apa ) A szorongásom jobb , viszont emelett erősen megfelelési kényszeres, maximálista vagyok. Tud az ember ezeken javítani , viszont nekem sokat segített a pszichoterápia ( gyógyszer mentes )
2023. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Phoney ***** válasza:
100%
Teljesen naguktól nem, bár az embert egy idő után vonzzák az olyan hasonló helyzetek, amik lehetőséget adnak a gyógyulásra. Csak az a baj, hogy ezek a helyzetek gyógyítás helyett újratraumatizálnak, amíg nem tudod, mit kezdj velük. És a mi kultúránknak már nem is igazán vannak meg az eszközei ahhoz, hogy felkészülj erre, szóval a legtöbb traumatizált ember segítség nélkül csak újra és újra traumatizálja magát.
2023. máj. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én 40 éves vagyok és ugyanott tartok, mint 5 évesen.
2023. máj. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%
Felnőtt emberkent aki még a gyerekkorával takarózik (hacsak nem volt vmi extrém eset pl szexuális eroszak) az az élet más területein is mindig csak kifogasokat, magyarázatokat fog keresni és nem magában.
2023. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Nekem sem sikerült fejlődnöm. 35 éves nő vagyok, a saját gyerekemet ugyanolyan rosszul nevelem, ahogyan engem neveltek. Megbánom, bocsánatot kérek tőle, de mikor olyan van, megint rosszul reagálok. Fogalmam sincs, hogyan lehetne ezen javítani. Nagyon el vagyok keseredve, úgy érzem, nem lett volna szabad családot alapítanom.
2023. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Soha nem múlnak el!


Csak átértékelődnek illetve átveszik a fontosságot a felnőttkori traumák. :)

2023. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8%
Aki lepontozta a válaszomat (6-os) na pont rólatok beszélek, nőjetek fel. Sértődékeny kisgyerekek vagytok még most is vagy érett, erős felnőttek??
2023. máj. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%

Szóval kisgyerekek.

De aki azt írja, hogy nem volt képes felnőni, az meg felfelé van pontozva. Legyen is így, kapjon önigazolást, hogy teljesen jó, hogy a komfort zónán belül mozog és sose embereli meg magát!


Na ez lett a gyakori kérdések weboldal, tele ilyen emberrel. Egy Csernus doki helyrerakna titeket gyorsan.

2023. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!