Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A "mintha tegnap lett volna"...

A "mintha tegnap lett volna" érzés mire utal? Mármint ha egy régi eseményt úgy érzékelünk, mintha csak tegnap lett volna?

Figyelt kérdés
Jelentheti ez azt, hogy az ember lelki szinten még mindig ugyanazt a korszakát éli a jelenben is, mint amit akkor élt, mikor az adott esemény történt?

2023. máj. 10. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Inkább arra utal, hogy nagyon gyorsan telik az idő és bele se gondol az ember hogy egy adott esemény már évekkel ezelőtt volt. Pl én 2018-ban diplomáztam és azóta már 5 év eltelt. Fel se tűnt, csak akkor ha valaki megkérdezi, de érzésben olyan mintha most lett volna még csak.
2023. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok a gyerekeim születésével. Egy annyira erős és meghatározó élmény és emlék az életemben, hogy ha a 11 éves lányom születésére gondolok pl, fel tudom idézni a pillanatokat, az érzéseket, a történéseket, mintha csak tegnap lett volna.
2023. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából ez azért van mert van egy nagy most, és abban nem kerül semmi a múltba, vagyis nem lesz messzebb x idővel, hanem képzeletté lesznek a most eseményei. Minden jelenség vagy esemény képzeletté lesz, de a képzelet sincs múlt időben, jelen időben van. Aztán az emlék homályosodás sem azért van mert egyre régebben van az emlék/képzelet, hanem azért mert az entrópia működik.

De ha te igazán jelen vagy egy megélésnek, akkor bár az is képzeletté lesz, mégis élénk az emlékképzelet, jó sokáig kihúzhatja frissként. De amikor nem vagy jelen a megélésnek, mert mondjuk nem is figyelsz valamire, az nem marad meg mint emlék.

2023. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!