Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés az antidepresszán...

Milyen érzés az antidepresszáns hatása?

Figyelt kérdés

Nemrég lett megemelve a gyógyszerem adagja, mert 1 hónap után nem éreztem, hogy hatott. Tudom, hogy nem old meg minden problémát de ha hat akkor mit fogok érezni, jobb kedvem lesz tőle? Még mindig kedvetlen, motiválatlan vagyok.

A szorongás csökkent egy picit tőle, ez azt jelenti, hogy elkezdett hatni? Szeretnék jobban lenni végre.



2023. ápr. 28. 17:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Valamelyikektől nem éreztem semmit. Vagy hogy mondjam, szinte minden közömbös lett.


De szedtem olyat is ami kissé megdobta a motivációm meg a kedvem és egy kis életerőt adott.

Bár ezt én antipszichotikummal szedem lehet azért nem hat annyira, de egyértelműen javított valamennyit.


Szedtem olyat is ami egyeltalán nem hatott.

2023. ápr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%

Azzal kéne ilyen sz.rokat etetni, aki kitalálta, meg azokkal, akik nem tiltják be őket.


Az, meg hogy az orvosok milyen mesére vannak betanítva a fs gyógyszereikkel kapcsolatban, senkit nem érdekel. Ezek a bogyók nem oldanak meg semmit / nem gyógyítanak, csak elfednek dolgokat. De a legtöbb gyógyszer ilyen elven működik. Szóval igazából sok esetben nem is lehetne gyógyszernek hívni őket.


Szedd egy darabig, de ha fontos a fizikai tested egészsége, akkor a mentális problémádra más úton is keress megoldást. Ami alatt elsősorban (beszéd) terápiát értek.

2023. ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Tudod milyen? Mintha nem szednem. Elotte a vilag egy iszonyu elviselhetetlen hely volt. Tole egy normalis ember vagyok.
2023. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Na, a kettes jó nagy hülye. Halvány lila gőzöd sincs a témáról. A hozzád hasonló típusú emberek miatt maradnak kezeletlenül a mentális betegek. Elhiszik, hogy a gyógyszer rossz, és nem oldanak meg semmit. Marhaság. De, nagyon is megoldják a problémát.

Van akinek elég a terápia. De az nem is igazából mentálisan beteg, hanem csak rosszul áll hozzá a dolgokhoz. Ezeknek az embereknek működik a viselkedésterápia.

Na de aki ténylegesen beteg, nem működik jól az idegrendszere, azon soha az életben nem fog segíteni jelentős módon a pszichoterápia. A gyógyszer helyrerakja az agyi kémiát, hogy rendesen tudjon funkcionálni az emberi test. Nem az a dolga, hogy megoldja a személyes, szociális, gazdasági, meg mindenféle problémát. Az az illető dolga, aki ha depressziós, szorong, akkor képtelen erre. A gyógyszer dolga az, hogy biológiailag-kémiailag funkcióképessé tegye a beteget.


A kérdező szeretne jobban lenni. Szerinted nem tett már meg mindent annak érdekében, hogy jobban legyen? De. Csak semmi sem segített rajta, és utolsó mentsvágyként elment orvoshoz, amit nagyon jól tett. Belátta, hogy beteg, és segítségre van szüksége.


Ugyanolyan érzés elmenni dokihoz és felvállalni azt, hogy mentális betegséged van, mintha coming-outolnál. Tudod, hogy a társadalomban a retardáltak nem fogadják el, hogy léteznek ilyen betegségek. De, léteznek. És mindegyik kezelhető.


Kérdező: ha működik a gyógyszer, akkor azt fogod érezni, hogy reggel felkelsz egy jó alvás után, és van energiád az egész naphoz, meg tudod csinálni a feladataid, nem szorongsz értelmetlen dolgokon. Kellemesen fogod magad érezni (azaz úgy, mint egy mentálisan egészséges ember) és lesz kedved dolgokhoz. Minden belülről fog jönni.

Adj a gyógyszernek időt. Gondolom SSRI-t kaptál (pl. szertralin, paroxetin, citalopram, stb.) amiknek 4-6 hét, de van akiknél több is, mire elkezdik érezni a teljes hatást. Addig tarts ki, próbáld elvégezni a feladataid. Az is lehet, hogy egy másik gyógyszer lesz az, ami meghozza a várt hatást. Mindenkinek más és más jön be. Nekem a szertralin volt a nyerő a klozapin mellé.


Hajrá :) Hallgass a dokira, és adj neki jó sok inputot. Használd pl a daylio alkalmazást, és kövesd nyomon az állapotod benne. Abból tudni fogod, hogy hogyan alakult a hangulatod, energiád a hetek során.

2023. ápr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
16%

4:"Na, a kettes jó nagy hülye. Halvány lila gőzöd sincs a témáról. A hozzád hasonló típusú emberek miatt maradnak kezeletlenül a mentális betegek. Elhiszik, hogy a gyógyszer rossz, és nem oldanak meg semmit. Marhaság. De, nagyon is megoldják a problémát."


Telex.hu:

"A 2000-es évekre már sokféle antidepresszánst lehetett kapni, ami jó hír volt, hiszen ahány ember van, annyiféle depresszió létezik, és mindenkinek egyénileg kell beállítani egy kezelést.


Ez nem mindig egyszerű, ráadásul ma már inkább az az elfogadott elmélet, hogy az egyes neurotranszmitterek szintje csak egy része a betegség hátterének.


Ennek az egyik jele, hogy a beteg csak egy idő után érzi a szerek hatását, pedig az antidepresszánsok szinte azonnal megmozgatják a neurotranszmitterek szintjét. A depresszió oka lehet az agy neuroplaszticitásának, tehát szerkezeti megváltoztathatóságának visszaesése. Valamilyen negatív hatás miatt az agy szerkezete merevebbé válik, így megmarad a depressziós állapot. Az antidepresszánsok idővel és fokozatosan növelik az agyi plaszticitást, ezért is tarthat hosszabb ideig, mire az ember megérzi a gyógyszer hatását.


A depresszió egy rengeteget kutatott, összetett betegség, és a mai napig nem egyértelmű, hogy egész pontosan mi áll mögötte. Nem csoda, hogy nem egyszerű gyógyítani, még tüneti kezelés szintjén se. Van, aki számára mérhetetlen szomorúságot és szorongást jelent a depszesszió, míg másoknál teljes érzelemmentességként jelenik meg. Ezért nem könnyű kezelni, és ezért van ennyiféle gyógymód. Bár a modern gyógyszereknek is vannak mellékhatásaik (amik néha hamarabb megjelennek, mint a pozitív hatások), még mindig sokkal jobb orvoshoz fordulni a depresszióval, mint kezelés nélkül hagyni."


""még mindig sokkal jobb orvoshoz fordulni a depresszióval, mint kezelés nélkül hagyni."" -> Még mindig sokkal jobb a gyógyszergyártónak, orvoslátogatónak, orvosnak felírni egy gyógyszert, ami nem az ő testükre hat, mint a betegség valódi okát megtalálni/segíteni megoldani. Mert az idő, meg emberség kérdése. De ez a téma tovább is vezet. Hogyan tudna egy lelkiismeretes orvos egy olyan depressziót bárhogyan (gyógyszerrel vagy anélkül) megoldani, ha a "betegével" ugyan sikerült kideríteniük az okokat, de pl. társadalmi berendezkedés által megoldhatatlan a feladat.


Depressziós lehetsz attól is hogy b.zi vagy, és el vagy nyomva egy országban és nem tudsz szíved szerint élni. Attól is lehetsz, hogy a kormányod szarik az emberekre és tönkre teszik a kisembereket. Attól is, ha a pénzéhes multi munkáltatód kizsigereli a lelked. Ezek mindegyikétől egyzserre is lehetsz depressziós. Megoldani viszont nem feltétlenül tudja sem a beteg, sem az orvos. És ezek még csak a legláthatóbb, tetten érhetőbb depressziót okozó dolgok.

2023. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

És lehetsz depressziós teljesen endogén módon is: a semmitől.

Aki tudja mitől depressziós, az tesz ellene, ha tud. Neki amint megszűnik a probléma forrása, a depressziója is eltűnik. Az ilyen embereknek nem is igazi klinikai depressziója van. Nem is szoktak gyógyszert írni nekik.

Aki nem is tudja miért nincs jól, annál felesleges keresni az okokat. Az ilyen embereknek inkább fordítva megy a dolog: értelmet adnak annak, hogy miért érzik rosszul magukat. Biztos ez, biztos az. De igazából egyik sem, és nem lesznek jobban. Ők megkapják a gyógyszert, és a beszűkült tudatuk újra kitárul, látni fogják mi az ami nem jó nekik az életükben. A gyógyszer teszi lehetővé, hogy újra funkcióképesek legyenek, és tudjanak változtatni valamin, ha az nem jó nekik.


Diagnosztizáltak téged valaha súlyos mentális betegséggel amúgy? Ha nem, akkor ne papolj, mert fingod nincs milyen érzés.

Ezek a gyógyszerek azért vannak, mert valóban működnek. Aki nem orvosilag depressziós, annak nem is működnek ezek a szerek.

Majd ha lesz olyan szinten az agykutatás, akkor talán rá is jövünk, hogy mi okozhatja az ilyen betegségeket, és genetikai úton lehet rájuk majd megadni a gyógymódot. Addig sajnos csak ez marad, ami most van. De ez is milliószor jobb, mintha nem lenne rá gyógyszer.

Rengeteg ember aki mentálisan beteg, annak a gyógyszerek adják vissza az életét.


Ja, meg amúgy a dokik akkor írnak gyógyszert, ha tényleg kell. Akinek felesleges, azt utalják tovább terápiára. Illetve akinek a gyógyszer mellé kell a terápia is, azt is beutalják.


Nem értem, hogy miért kell neked jobban tudni a mentális betegségek kezelését, mint az orvosoknak.... Sőt, nekem a magán pszichiáterem egyben pszichoterapeuta is. Érdekes módon sosem javasolt terápiát, pedig abban a fél-egy órában amit el szoktam nála tölteni, beszélgetős terápiát is adhatna. Neki ugyanannyi idő és pénz. Ja, mert valós betegségem van, amire gyógyszert kell szedjek?

2023. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
5%
6: Te nagyon el vagy tájolva. Valószínűleg most is saját magaddal vitatkozol, nem velem és nem is másokkal.
2023. ápr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Mondd el, mi az érved a gyógyszerek ellen. Érdekel.

Szedtél valaha is gyógyszert? Van diagnosztizált mentális betegséged?

Nekem van. Depresszió, OCD és volt egy akut pszichotikus epizódom is. Marha jó a gyógyszer. Megadta azt az életet, amit nem tudtam volna megélni nélküle, mert megöltem volna magam a szenvedés miatt. Az életem nagyobb részét betegen éltem le, és elhittem, hogy csak változtatnom kellene magamon, meg biztos csak valami bajom van. Elhittem az olyan idiótáknak a dumáját, amit te nyomsz.

Közben masszívan mentálisan betegen lediplomáztam, marha jó állásom lett, de nem lettem jobban addig, amíg meg nem kaptam a diagnózisom és a gyógyszereim.


De. Veled vitatkozom. Elegem van a pszichiátria ellenes idiótákból, akik egy napot nem voltak mentális betegek, nem pszichiáterek, de majd ők megmondják a tutit, mert a neten olvasták.


"még mindig sokkal jobb orvoshoz fordulni a depresszióval, mint kezelés nélkül hagyni.-> Még mindig sokkal jobb a gyógyszergyártónak, orvoslátogatónak, orvosnak felírni egy gyógyszert, ami nem az ő testükre hat, mint a betegség valódi okát megtalálni/segíteni megoldani."

Ez. Ez itt a baj. Ilyen balf@sz dolgokat írsz egy beteg kérdezőnek úgy, hogy gőzöd sincs mi az a mentális betegség. Olvastál valami szart a neten, és azt hiszed tudod mit beszélsz.

2023. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
11%

Kezdem azt hinni, hogy te vagy az, aki csak neten olvasgat dolgokat, annyira rám akarod ezt kenni.


"Elegem van a pszichiátria ellenes idiótákból, akik egy napot nem voltak mentális betegek, nem pszichiáterek, de majd ők megmondják a tutit, mert a neten olvasták."


Miért a pszichiáter szerinted tudja milyen mindenféle pszichiátriai betegségben szenvedni? A lónak a fasz@t tudja. Maximum látja. Maximum érdekli, de megtapasztalni nem fogja mindet.


Az, aki a jelenlegi pszichiátriát védi (főleg a hazai körülmények között nyújtott színvonalat), az idióta vagy érdeke fűződik hozzá. Erről is beszélni kellene már végre, de a hozzád hasonlók megnyilvánulásai miatt nagyon nehezen fognak valódi segítséget kapni a valóban rászorulók.


Van egy olyan rétege a betegeknek, akik megtanulták, hogy nem érdemes szembe menni az orvos által kiadott bemagolandó "a gyógyszer segít és hatásos" dogmával, mert csak még többet kap és még szarabbul lesz tőle. Ez az igazság, meg az, hogy jelenleg a legtöbb ezen a szakterületen tevékenykedő "orvos" magasról lesz@rja a betegnek címkézett embereket. Sőt, örömmel fedez fel még újabb diagnosztizálható betegséget a hozzáfordulókon, hogy még jobban a rendszerbe zárja és pénzt tudjon lehúzni az államtól az intézménye számára a sz@rra való kezelésiért.

2023. ápr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Imádom, hogy mennyire jól próbálod hárítani a témát. Nem akarom rád kenni. Ha így éled meg, az a te bajod. A tényekről beszélek.

Miből gondolod, hogy az orvos pénzt akar lehúzni az államról? Ha teszel ilyen kijelentéseket, akkor támaszd alá bizonyítékokkal.

Még mindig nem válaszoltál a kérdésre, hogy miért ellenzed a gyógyszert. Helyette jól kitértél, és hárítod rám a dolgokat.


Tényleg azt hiszed, hogy az egész orvostársadalom és a mai tudomány rosszul tudja az egész mentális betegségek témakörét? Ha igen, akkor mi az érved rá?

A betegeknek azon része ellenzi a gyógyszert, aki skizofrén, paranoiás, bipoláris, borderline. Ők notóriusan nem szedik a gyógyszert, mert téveszméik vannak. Meg vannak győződve arról, hogy az orvos rosszat akar nekik. A nem delúzív kórképekben szenvedők együttműködnek az orvossal, és szedik a gyógyszert.


Az orvos hosszú éveket tölt el a pszichiátriai kórképek megismerésével, már a klinikai gyakorlatok, rezidenskedés alatt napi szinten foglalkozik a pszichés betegekkel. A zavarok szemmel láthatóak: affektus, kommunikáció, gondolatmenet, viselkedés.


Soha nem beszéltem arról, hogy védeni kellene a pszichiátriát. Lehetne jobb? Igen. Áll ma olyan szinten a tudomány, hogy gyógyíthatóak legyenek a mentális betegségek? Nem.

A gyógyszerlobbi meg nem itthon van. Az USA-ban ez egy probléma, igen. Az nem normális, hogy akár többezer dollárt kelljen fizetni egy havi gyógyszerért. De igazából ott magával az egészségügyi rendszerrel van a baj. Itthon fillérekért lehet megkapni a pszichiátriai gyógyszereket.


Ez az állításod, hogy az orvos a rendszerbe akarja zárni a beteget, valami orbitális sületlenség. Dehogy akarja. Nekik az a jó, ha kevés a páciens. Semmi érdekük nincs többet csinálni maguknak, így is túlterheltek.


Miért ellenzed ennyire a pszichiátriát? Mi az ami miatt úgy gondolod, hogy ez káros? Van saját tapasztalatod?

Amúgy én is valódi rászoruló vagyok. Valódi segítséget kaptam.

2023. ápr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!