Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emlékezéskor mi játszódik le...

Emlékezéskor mi játszódik le az agyban?

Figyelt kérdés
Az érdekel, hogyha valamikor az alany elkezd emlékezni régmúlt eseményekre, akkor emlékképek villanak be, ahogyan megtörtént, esetleg fel tudja idézni úgy, mintha most történne, mintha most látná az eseményt?

2023. máj. 12. 06:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Kémiai anyagok által vannak eltárolódva az emlékek, amit ingerület átvivő anyagok és elektromos impulzusok aktiválnak. Vannak képi emlékek, hangok, de pl az is emlékezés, hogy tudsz beszélni, írni, olvasni. Sőt a járás is, meg kb minden készség. Konyhanyelven nehéz ezt elmagyarázni, de vannak nagyon jó írások a neten a témában.
2023. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom
2023. máj. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem egyszer megtörtént, hogy reggel, ébredéskir, félig ébren, félig alva végigjártam a nagyim régi lakását úgy, hogy mindent alaposan megnéztem, megvizsgáltam, és pont olyan valósághű volt, mintha ott lennék. Tudtam, hogy nem vagyok ott, hanem ágyban fekszem, de el tudtam dönteni, merre megyek, mit vizsgálok meg, szoval, valamu urányitott félálomféle volt, de pontosan megfelelt minden a valóságosnak. Pedig utoljára több, mint tíz éve jártam ott.
dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!