Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lehetséges, hogy nem...

Az lehetséges, hogy nem tudtam feldolgozni egy traumát ebben az évben, és menekültem az életem elől?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évben történt velem egy durva szakítás, és úgy éreztem nem maradt senkim. Mindig töltöttem valakivel az időmet, viszont nem igazán tudtam túl tenni magam a dolgokon.

Lett új barátnőm, sokat találkoztam a haverjaimmal, de egy időben olyan volt minthogyha már senki sem lenne itt számomra, amúgy sem volt sok az önbizalmam, viszont mostanában teljesen elment.


Éppenhogy sikerül végig csinálnom ezt az évet az egyetemen, rájöttem, hogy nem sikerült, túl mély kapcsolatokat teremtenem, amire ugyancsak rá görcsöltem teljesen.


Valahogy korábban nem is érdekeltek ezek a dolgok annyira, viszont ebben az időszakban bele betegedtem.


Szerintem van ezekből kiút csak változtatnom kell, javítani magamon az életstílusomon, a felfogásomon, az emberekhez, és a tanuláshoz való hozzá állásomon.


Nem egynapos folyamat lesz az biztos, viszont remélem sikerül majd a változtatás.


Mostanában sajnos nem tudtam úgy koncentrálni, mindenben csak a rosszat láttam meg.


Depressziós is voltam és a szociális fóbiám is egyre erősödött megkérdőjeleztem mindent.


Viszont szerintem az önbizalmam fejlesztésével, pszichoterápiával, és gyógyszerekkel menni fog a változtatás.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy szerintetek sikerülhet ebből kilépnem?



#terápia #Életstílus váltás
2023. máj. 14. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól értem hogy a legfőbb problémád a szerelmi csalódás?
2023. máj. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, mert körülbelül csak azzal a dologgal foglalkoztam, közben az idő csak telt, és nem tudtam túl tenni magam rajta, mellette az is problémám volt, hogy nem igazán tartottam a kapcsolatot a haverjaimmal, barátaimmal, mert már teljesen más utakon vagyunk.

Emellett egyetemen sem ment a kapcsolat kialakítása olyan szinten, mert elvoltam foglalva ezekkel a dolgokkal, és egyre erősebb lett a szociális fóbiám.

2023. máj. 15. 00:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem abból lett elegem egy idő után, hogy minden kapcsolatom ugyanaz miatt ért véget. Mivel konfliktuskerülő vagyok, képtelen voltam kényes témákról beszélni velük, és sokáig azt hittem, hogy nem vagyunk egymáshoz valók, holott csak néhány dolgot meg kellett volna beszélni. E miatt, ezek a szakítások azért is megviseltek, mert belül éreztem, hogy az én tökéletlenségem is volt az oka. Az ilyen szakítások sztem rosszabbak, mint az, amikor az ember megpróbálja és kideríti, hogy ok, ebben sikerült összehangolódni, abban viszont nem, viszlát.
2023. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olvass a gyászfolyamatról, gyászmunkáról kicsit. Van, hogy az ember beleragad egy nagy fájdalomba, pl. egy szakítás fájdalmába, és nem tud tovább lépni.
2023. máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!