Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért remegek másnapossan?

Miért remegek másnapossan?

Figyelt kérdés

4 évig kemény alkoholista voltam napi 1 liter vodka vagy 3-4 üveg bor is lecsúszott,aztán letettem a piát hónapokra,első 4 napba kemény elvonási tüneteim voltak majd jól lettem.Nem 100%osan tettem le a piát havi 1-2x barátokkal iszok mértékkel,szerencsére ezt tudom is tartani és nem esek vissza.De hogyha megiszok egy este alatt 1-2 üveg bort

másnap egésznap remegek,szédülök.Ez mitől lehet hogyha már nem is vagyok függő és tudok a pia nélkül is élni?Elején mikor még nem voltam alkoholista akkor nem remegtem másnap.



2023. máj. 15. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Annyira károsodtak az idegek, hogy már a kevesebb mérgező acetaldehid hatására is ingervezetési problémák jelentkeznek.
2023. máj. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem akarsz visszacsúszni, akkor azonnal elfelejted a havi 1-2 alkalmat is.
2023. máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Omnifix2 ***** válasza:
74%

Sajnos a függés nem múlik el! Az agyad életed végéig emlékezni fog. Ha nem hagyod abba teljesen, akkor előbb-utóbb visszaesel. Először csak 2 hetente iszol, aztán hetente, végül megint naponta.

Észre kell venni, amikor az életed irányíthatatlanná válik. Egyesek hamar észreveszik, mások később, de a többség soha.

Próbaképpen menj el egy AA gyűlésre!

2023. máj. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fokhagyma elvileg segít az acetaldehid bontó enzim gyors és hatékony előállátásában. Próbát megér, lehetőleg már este.
2023. máj. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
acetaldehid miatt, viszonylag erős idegméreg.
2023. máj. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem a cukorhiány, sztem egyél valami édeset, mert az alkohol lebontja a cukrot. Asszem, de hívd fel a mentőt, ha nagyon rosszul vagy, ők telefonon is segítenekm ha tudnak. Nekünk múltkor ezt mondták.
2023. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
69%
Nem VOLTÁL alkoholista, hanem az vagy. Én 31 éve vagyok száraz, de attól még alkesz vagyok.
2023. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!