Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám abba hagyni?...

Hogyan tudnám abba hagyni? Pszichológus nem jöhet szóba..

Figyelt kérdés

Már kb 8 éve küzdök éves zavarral/ testkepzavarral, de mostanra vettem észre, hogy ez már kóros.

Mostanában kb néhány hónapja falasi “epizódok” jönnek rám, ami azt jelenti hogy egy két hétig nem eszek sokat odafigyelnek mozgok, aztán egy két hétig folyamatosan eszek nem mozgok, nem figyelek oda. Már nagyon zavar hogy hizok emiatt, pszichológus azért nem jöhet szoba mivel külföldön elek nem beszélem annyira a nyelvet…



2023. máj. 15. 22:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem viccből írják fel. A doki segíteni akar neked, de pszichiátriáról lévén szó, csak akkor lesz sikeres a kezelés, ha te is partner vagy benne. Ezek sajna olyan betegségek, hogy a páciensnek is dolgoznia kell érte, hogy jobb legyen. Beszélni kell a dokival, hogy mi jó, mi nem jó, tetszik-e a gyógyszer vagy sem. A többit majd ő tudja.


Én is mentális beteg vagyok, de gyógyszerrel teljes életem van. Amíg meg nem találtuk a nekem megfelelőt, és el nem kezdett hatni, addig fel sem tudtam fogni, hogy mennyire nem működtem rendesen. Nem csak hangulatban, hanem étkezés, alvás, anyagcsere, minden. A kulcs az, hogy konzultálni kell a dokival rendszeresen. Ha azt mondja 2 hónap múlva kontroll, akkor 2 hónap múlva kontroll, és nincs ellenkezés. De ha szarabbul érzed magad, akkor menni kell hamarabb. A gyógyszert meg be KELL szedni. Ha nem szereti a szervezeted 2hét-1hónap után sem, akkor meg csere másra. Előbb-utóbb mindenki megtalálja az ő szervezetének mi jó.

2023. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!