Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az, hogy egyik...

Mitől van az, hogy egyik napról a másikra elfeljtettem hétköznapi dologkat, viszont olyan emlékek ugranak be pár másodpercekre, ami nem az én életem részei?

Figyelt kérdés

Reggel még minden rendben volt, aztán mintha visszabóbiskoltam volta és úgy ébredtem, hogy mintha rosszul töltötték volna vissza az emlékeimet a fejembe. Egy csomó alapdologra nem elmékeztem, csak tudatosan jöttek vissza dolgok, illetve pár perc alatt elfelejtettem szinte mindent, hogy mit akartam. A hétköznapi életem alapvető emlékei is csak foltokban voltak meg, viszont rendszeresen beugrottak olyan emlékek, melyek mintha egy párhuzamos dimenzió emlékei lennének. Ezek pár másodpercig tartottak és utána totálisan elfelejtettem őket, de akkor teljesen realisztikusnak tűntek. Olyan volt az egész, mintha lennének párhuzamos dimenziók, melyekben kissé másként élnék, és ezek az az emlékek most rövid ideig az én fejemben jelentek volna meg. De ahogy jöttek, úgy mentek is, és most már még arra sem tudok visszaemlékezni, hogy mik is voltak ezek, de akkor félelmetes volt. Mintha összeértek volna a párhuzamos dimenziók és megkeveredtek volna az azokból származó emlékeim, amik hasonlóak, de sok mindenben mégis mások az itt szerzett emlékeimhez képest. Viszont a saját emlkeim meg hiányosak voltak, és nem emlékeztem alapvető dolgokra sem.

Pár évvel ezelőtt már fordult velem ilyen elő, akkor is nagyon megijedtem, de azóta semmi. De most megint. Ráadásul most úgy érzem, mintha be is lázasodtam volna. Ráz a hideg, fáj a fejem és nagyon gyenge lettem, holott hajnalban még minden teljesen rendben volt. Kétségtelenül sokat stresszelek most, nem tudom ennek köze lehet-e hozzá.

Lehet-ez valami agyvérzés, vagy valami komoly baj?


2023. máj. 17. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem csak bekaptál valami vírust, kezdesz belázasodni, és a testi tünetek okozhatnak ilyen delíriumos félálom-képeket, meg betegen az ember agya nem vág olyan jól, nem fogsz tudni ugyanolyan gyorsan visszaemlékezni bármire, felidézni bármit, mint egészségesen.


Talán nem tartozik szorosan ide, de egy jó tanács: ne higgy el mindent, amit gondolsz :)

Egy kis távolságtartás a gondolataidtól egészséges tud lenni. Mert így elég könnyen beugratod magad, eszedbe jut valami szörnyű, és szinte már igaznak is hiszed.

Pihenj sokat, jobbulást!

2023. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még annyi eszembe jutott, hogy nekem is volt hasonló. Egy reggel felébredtem, kinyitottam a szemem, néztem a plafont, de fogalmam sem volt, hogy ki vagyok, hol, miért, csak egy tiszta jelenlét voltam, az öntudatlanság ürességéből egyszer csak valami. Nagyon jó érzés volt, próbáltam benne maradni, de persze rövid időre rá már maguktól is jöttek az életem kellékei a tudatomba. Hacsak nem tudsz valami mentális problémádról, akkor nem hiszem, hogy az ilyesmitől félni kéne.
2023. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!