Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Adhd-s diagnózis milyen...

Adhd-s diagnózis milyen hátránnyal járhat itthon és külföldön?

Figyelt kérdés

Jelenleg a mostani munkahelyemen nem befolyásol semmiben a problémám, jogszabályi szinten elég érdekesen van ez a rész megfogalmazva, így nem kötöttek bele.

Viszont akinek van tapasztalata, az tudna mondani valamit általánosságban?

Volt ahonnan elutasítottak emiatt?

Esetleg külföldön szóltak emiatt vagy munkavállalás során bekérték ezeket a dokumentumokat?



2023. máj. 17. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Munkáltatója válogatja. Ha nem befolyásolja a munkavégzésedet, nem is vagy köteles a munkáltató orrára kötni, hogy van ilyen diagnózisod - és ha jót akarsz magadnak, akkor nyilván olyan munkát választasz, amelyet jól el is tudsz végezni (az ADHD-tól függetlenül is: ha türelmetlen ember vagy, nem választasz olyasmit, amihez sok türelem kell, ha nem szeretsz emberek között lenni, nem választasz olyan munkát, amelyet emberek között kell végezned, stb.), nem?
2023. máj. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egészségügyben dolgozom, nem rég kezdtem. Még kifejezetten is dicsérték diagnosztizáláskor, hogy megfelelő szakmát választottam.

Kombinált formában vagyok, ha a nagy hármas elosztást nézzük, úgyhogy én sosem voltam a tipikus agresszív kisfiú, akit az emberek ehhez kötnek. Főleg mert kislány lehettem volna…

ADHD-val sosem hallottam volna, azt, hogy ne szeretnék emberek közt lenni vagy rosszul kellene magam érezni… Extrovertált típus vagyok, néha persze vannak nehezebb napok.

Gyerekként vezető tünetem a beszélgetés, “álmodozás”, 3 versenyszintű sport melletti fáradhatatlanság, illetve a visszafelé írás volt. Utóbbit már 50es években leírták, mint korai ADHD tünet, de nem haragszom sem a szüleimre, sem tanáraimra, hogy ez nem tűnt fel nekik. Egyetemen alatt jutottam el megfelelő szakemberhez, így nem tudom miben lett volna más az életem. Pszichiáterem szerint egyetlen szerencsém, hogy jó képességeim vannak, így ezért tudtam elvégezni a középiskolát is tulajdonképpen tanulás nélkül.

Én el se tudnám magam képzelni egy irodában, vizsgaidőszak is szenvedés volt, hogy 3 mondatot nem tudtam elolvasni anélkül, hogy ne ficánkoltam volna. Mindenféleképpen olyan helyen tudtam magam elképzelni, ahol lehet mozogni, lehet beszélgetni, úgyhogy nekem az egészségügy és az emberek nagyon nagy szerelem lett.

Itthon SOTE klinikán vagyok, itt nem szólnak miatta, de nem tudom, hogyha váltanék ott mit szólnának, ha szólnának. Külföldön is gondolkozom, ott viszont teljesen tanácstalan vagyok a témában. USA-ba tudom, hogy bekérnek ehhez kapcsolódó dokumentumokat, de én maradnék a kontinensen. Nagyon örülnék ha ezzel kapcsolatosan megtudnék pár infót, mert még így is elég friss a helyzet.

2023. máj. 17. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:

"USA-ba tudom, hogy bekérnek ehhez kapcsolódó dokumentumokat"

De gondolom, ott se mindenféle munkahelyekre.

És azért olyasmi is létezik, hogy személyiségi jogok. Én nem izgulnék miatta a helyedben. Egyszerűen meg se említsd és kész. Miért kérdeznének rá? Főleg egy kisebb cégnél. Bár nem tudom, mire váltanál, ha váltanál.

2023. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem ezt kérdezed, de a szik.hu-n vannak tréningek, amik segíthetnek praktikus szinten. Hátha hasznos neked...
2023. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem nem zavar be. Van irodai munka, ahol nem ok, de sok helyen nem zavar. En kint vgyok Hollywoodban, 2 munka. Nagyon koncentralok. Az energiam a zenen vezetem le. A Hot Topicban meg a Rainbowban dolgozom. Van zene, Hot Topicban max. mozgok sokat (pl. ha nincs senki tancolok). A Rainbowban (bar) van sok dolog, ami miatt nem jon ram az 5 perc. Meg valami...O egy pillango. Nem. Moly!
2023. jún. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
diszk.hu-t akartam írni a 5-ben, elnézést!
2023. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!