Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha úgy érzem a...

Mit csináljak ha úgy érzem a dühtől és a szorongástól agyvérzést vagy szívrohamot fogok kapni? Van a ptsd-re gyógyszer?

Figyelt kérdés

Nem tudom kihez forduljak, már ez a hely most az utolsó reményem

Valamiért egyik napról a másikra minden bantas amit eddig kaptam egyszerre kijött rajtam


Beszéltem erről már az ezoteria rovatban is, ott azt a választ kaptam hogy ilyen a karmám, hogy magamnak csináltam, hogyha rossz családba születtem akkor sok bántást fogok kapni….


Tényleg kiskorom óta szívatnak az emberek, most már az is visszajön amikor általánosban a szemüvegem miatt bántottak

Midig eljátszottam hogy engem nem érdekel semmi, de valójában igen és a legkisebb beszolast is nagyon magamra veszek

Egyszer csak egy valaki azt mondta évekkel ezelőtt hogy görbe a lábam, most van hogy duhrohamokat kapok miatta


Próbálok arra gondolni hogy a sztároknak mennyi bantast el kell viselniük, vagy hogy pl az anyámat hányszor megverték otthon, de sajnos ez sem “segít”


Ptsd-m van, már nem merek elmenni a boltba mert ha ott beszól a pénztáros, akkor már nem fogom tovább bírni. Úgy érzem képtelen leszek meg egy bantast elviselni


Remegek, remeg a kezem, a testem, gyomorgörcsöm van és folyton hallom a beszolasokat a fejemben.

Kabe már ölési vagyaim vannak.

Ha itt ezen a fórumon beszólt valaki, attól is sokkot kaptam.


Mit csináljak? Pedig szedek szorongás oldot, de nem segít



2023. máj. 19. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerváltás vagy dózisemelés a pszichiáternél (jelezni kell az orvosnak, ha nem használ!) és pszichoterápia.
2023. máj. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A családi körülményekről nem írtál, hasznos lenne tudni, hogy otthon is csak bántanak, vagy legalább ott biztonságos közegben vagy.


Bántalmazott gyerek voltam, ismerem a lelkiállapotot, amiben vagy és iszonyatos a tehetetlenség ilyenkor, amikor az ember nem látja a kiutat. Bárcsak segíthetnék! Ha valahogy tudok, akkor írd meg. Kitartás!

2023. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok egy nagy orvos párti de amit itt leírtál már inkább én is azt javasolnám, hogy egy szakembertől kéne segítséget kérned. Addig is olyan dolgokra koncentrálj ami örömöt okos és próbáld meg kizárni a negatív gondolatokat. Sportolj, vagy építs gyufaszálakból maketteket. Mindegy mi csak valamivel vond el a figyelmed ezekről.
2023. máj. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Sokfajta terápia, technika van az ilyen állapotokra, érdemes lenne többet is csinálni párhuzamosan.

A teljesség igénye nélkül a választék: -

Gyógyszeres kezelés (ha nem hat, akkor emelni, állítani rajta, vagy lecserélni).

- Pszichoterápia, kognitív viselkedésterápia.

- Minden olyan, ami nyugtatja, lazítja az idegrendszert: sport, meditálás, jóga, relaxálás, kreatív hobbik, megnyugtató-kellemes könyvek, filmek, zenék.

- Alkoholt, koffeint elhagyni, banán, B komplex vitamin is jó az idegeknek.

Viccesen hangzik, de tök komolyan mondom, hogy az ilyen feszült idegállapotra sokszor elég csak jól kimerülni, pl felaprítani 10 mázsa tüzifát.

- Szintén segít a figyelemelterelés. És az is, ha nem mindig a saját érzéseidel vagy elfoglalva, hanem kifelé figyelsz. Lehet önkénteskedni, idős embereket ápolni, vagy akár kisállatokat nevelni, gondozni. Magyarul nem azon feszülni ki hogy idegesít, meg mit szólt be, hanem másokkal törődni.

2023. máj. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Internetfüggő vagyok, azzal terelek

Tudom hogy ott a munka de jelenleg tényleg olyan állapotban vagyok hogy Szerintem takarítónak nem vennének fel, meg nem is bírnám fizikailag

Emiatt is aggódom hogy mi lesz és emiatt is vannak pluszban öngyilkos gondolataim


Otthon jelenleg békén hagynak, nem foglalkoznak velem


Az a baj hogy tényleg bárhova megyek mindenhol támadnak

Mielőtt még egy szót is szoltam volna

Egyszerűen már nem birnek ebből többet elviselni, már undorodom tényleg az emberektől

Hullamokban törnek rám ezek az emlékek, most éppen jobb, de tudom hogy újra jön majd

Évek óta így van

Nagyon gyűlölök mindenit aki bántott és a halálukat kívánom

Nem tudok ez ellen mit tenni

2023. máj. 19. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj el Laár András Buddhista táborába! :) Az igazán safe space, az ilyen helyeken nincs megtűrve egymás bántása. Safe space még ilyen szempontból a kung-fu. Az edzéseken és a kung-fu közösségekben is ha valaki faszoskodik másokkal, az helyre lesz rakva. Ha továbbra sem viselkedik, akkor viszlát.
2023. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek kérdező: csak a támogatásomat tudom adni, mert én is ölni tudnék jelen pillanatban is és folyamatosan, és gyűlölöm az összes rosszakarómat. Nem vagy egyedül, pedig azt hittem eddig, magam is egyedül vagyok ezekkel az érzésekkel. Nekem az segít ha kitombolom magam, kilépek a komfortzónámból, és olyan helyekre megyek, olyan kockázatokat vállalok, amiket nem szoktam, amik távol estek a világomtól. Új helyzetekbe kényszerítem magam, amiktől eddig féltem vagy stresszes volt, most direkt keresem azokat a lehetőségeket pl buli tömegben ( és megadom a lehetőségét hogy ne széttépjem mindegyiküket hanem hátha akad közülük valaki akivel majd esetleg jól el lehet lenni). Mást nem saját magammal.
2023. máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!