Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Viszem én valaha valamire?

Viszem én valaha valamire?

Figyelt kérdés
Baromi nehezen találom az utam, egyetemre járok egy olyan szakra, amit a hátam közepére se kívánok már. 1. éves vagyok, s bár megyeget, jeles eredményeim is vannak, persze buktam 1 tárgyat is már, nem érzem mégse a motivációt azoknál a tárgyaknál se, amik jól sikerültek. Szakváltáson is gondolkozok. Csak félek, hogy másba is beletörne a bicskám, nem élvezném. A műszaki dolgok érdekelnek, de sose voltam jó matekból, igaz nem is tettem bele sose energiát. De mégis az vonz, úgy érzem. Ugyanakkor azt is érzem, hogy elherdálom az életemet, hiszen az egyetemet is 22 évesen kezdtem.
2023. máj. 20. 23:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Csak azért ebbe a kategóriába soroltam, mert az érzem, mentálisan teljesen a mélyben vagyok.
2023. máj. 20. 23:08
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem hagyod ott a picsába az egészet? Már bocsánat a kifejezésért, de komolyan. Lazítanod kellene kicsit. Nagyon rávagy görcsölve meg feszülve az egészre...
2023. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
azt csinálj, amit szeretsz és élvezd az életet.
2023. máj. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Persze, hogy viszed de most van egy problémád. Megkell vizsgálnod önmagadban a probléma okát. Ahhoz, hogy lásd ne tekintsd problémának. Nem csak te érzel így, sokan vannak akik hasonló cipőben járnak. Ez egy emberi dolog.


Nem szívesen turkálok más fejében, megmondani sem szeretem, hogy A-t válassza vagy B-t, ezért inkább ezzel a tanáccsal látlak el. Ez a te utad önmagaddal, az életeddel. Ne aggódj, csak legyél őszinte és nyugodt önmagaddal.

2023. máj. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2 félév után hagytam a francba az egyetemet, műszaki vonalon. Elmentem dolgozni.
2023. máj. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én pl elvégeztem 4.5+2 év alatt egy mérnök szakot, egyetlen ok amiért csináltam az volt, h egyszerűen nem tudtam helyette mást elképzelni h mit csinálnék, és annyira féltem h inkább elvégeztem lol. Nem élveztem, és tudàst sem szedtem fel, a zh-k, vizskák, stb elvették minden időm/energiám.


Tudásommal nem vagyok elégedett, Viszont volt értelme elvégezni, mert ajtókat nyit, könnyen felvettek cégekhez, ahol igazán bele lehet mélyülni dolgokba, fejlődni. Motivációként mondom, hogy léteznek cégek, ahol jó dolgozni, jófej emberekkel motivált állapotban érdekes dolgokon. Én ezt 3 év alatt most a 3. cégnél találtam meg. Fontos h te tudd mit akarsz, és tudatosan olyan céget keress meg ahol ezek megvalósulhatnak. A negatív tapasztalatok is elképesztően hasznosak, mert ha váltasz , jobban tudod hogy mit is akarsz és mit nem.


Egyetemmel kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy 3-4 éves alapszakot azért ki lehet bírni, elvégzed 25 évesen full jó utána még ráérsz 40 évig dolgozgatni. Viszont egyértelmű, hogy a papíron kívül egyre kevesebb értelme van az egyetemnek, mivel ha valami igazán érdekel , netről meg lehet tanulni majdnem mindent,programhasználatot is, chatgpt segít mindenben. Az biztos, hogy pl ha pl én most 6 év egyetem helyett 6 évig önfejlesztéssel töltöttem volna az időm, tudásilag magasabban lennék, csak papírom nem lenne róla. De lehet, diploma helyett hogy tudnék olyan referencia cuccokat bemutatni a cégnek h felvesznek azzal is.

2023. máj. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha már most nem tetszik, akkor hagyd a francba csak időpocsékolás. Válts szakot, próbálj ki valami mást. Még nagyon nagyon fiatal vagy, előtted az élet és még ezer lehetőséged van. Én 35 évesen csináltam új egyetemet.
2023. máj. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Olyan egyetemre járj, ami megéri, ami hasznos és hosszútávon biztos megélhetést ad, ilyen pl; Katonai Egyetem, ahol lesz előmeneteled, biztos megbecsült ember leszel a haza védelmét szolgálod, ezért biztos jővedelem, esetleg szolgálati lakás is jár, és korkedvezmény a nyugdijnál!
2023. máj. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Osztatlan tanárira járok. Egyesek szerint egy mérnöki alapból könnyebb, mégha sokkal nem is, de állítólag ott tárgyból sincs 8-nál több félévente. Nem tudom, mi az igazság.
2023. máj. 21. 01:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanárira? Ez mindent megmagyaráz. Akkor se vinnéd ezzel a szakkal semmire ha elvégeznéd. Bocs, de ez az igazság.
2023. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!