Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egész nap álmodozom egy...

Egész nap álmodozom egy kitalált életről?

Figyelt kérdés

33 éves férfi vagyok, családom van, mégis álmodozok. Az álmaim olyan dolgok amik megtörténhettek volna velem, de nem mertem meglépni őket, egy kitalált “eredet” történettel. A képzelt történetemben az Apám francia, ott nőttem fel, az Anyám magyar. 9 évesen váltak el, 4 éve hunyt el Apám akitől egy lakást örököltem amit kiadok. Valójában ebből semmi sem igaz, annyi, hogy tanultam 6 hónapig Franciaországban. Másik történeti szálam a francia barátaim és a munkám, akiket valós emberekről mintáztam. Pl alkalmam volt egy társaságban lenni egy akkor nem annyira menő francia dj-vel aki azóta világhírű lett, őt képzelem a barátomnak a történetemben, elképzelem mi lett volna ha felvesz a kiadójába dolgozni. Ilyeneket képzelek, hogy intézni kell neki a koncerteket, a studiót beosztásokat, stb.

Ez az álomvilág soha nincs hatással a való életemre, csak képzelgek. Elég sokat, főleg munka közben vagy ha otthon szerelek valamit, füvet nyírok. Vagy amikor az említett dj száma ment régebben a rádióban, akkor is. Amúgy a valós környezetem azt se hiszi el, hogy ilyen emberrel én egy szobában voltam valaha. Pedig így volt, akkor kezdő helyi dj volt még. Jófej volt, a mai napig megismerne engem szerintem! Egyszer bejelöltem az instán és lájkolta egy képemet. A feleségem szerint az csak egy robot volt, hogy én is visszalájkoljam. Nem tudom. Sokat álmodozok ilyeneken. Amúgy elégedett vagyok az életemmel, nincs hiányom semmiben.


Mi lehet ez? Mennyire kell komolyan venni? Ártalmatlan az egész, de fura hogy egy alternatív lehetőséget képzelgek. Amúgy mindez amit képzeltem valóság is lehetne, mert az említett dj managere ajánlott nekem lótifuti munkát kint, de Anyáméknak nem tetszett, nem ezért járattak egyetemre. Ha azt elvállalom akkor, talán minden valóság lenne amit képzelek.



2023. máj. 23. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ez szomorubb, mintha szerelmes lennel. Raadasul mi lett volna ha, valaki hires most, es ebbol neked semmi, de semmi hasznod nem lenne akkor se.

Azt hittem valami olyan sztori lesz, hogy hianyzik az a legkor, Franciaorszag, ilyenek.

Vegul is ez meg a te alomvilagod, nincs jogom kevesbe fontosnak tartani.

Az almodozas jo is tud lenni, ez ugye nem az. A milyen rossz most a valosag, pedig mi lett volna ha egy borton. De gondolom nem a dj lajkolas miatt hanem igy nyilvanul meg egy mentalis problema. Vegul is nem szorongsz, nem depresszio, hanem a lemaradtam a vonatrol erzes.

Nem maradtal le, hidd el. Almodozni jo is lehet, de ha lenne varazsgeped, hogy masik ajton menj be annak idejen, amogott is az lett volna, hogy almodozol. Talan arrol, mi lett volna, ha inkabb hazajossz, csaladod lesz es nem kokozol.

2023. máj. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni." J.K. Rowling megmondta...
2023. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, nyílván van ennek egy rossz oldala, hogy így álmodozol, fantáziálsz.


De egyébként annak miért van kultúrája, hogy valaki regényeket olvas?

Azt bizonyos emberek nemes szabadidős tevékenységnek tekintették (régebben).

A regények is csak a fantáziát táplálják.


Talán annyi van a regények mellett, hogy ott új fantázia csirákat vihetsz be.


Megnézhetünk néhány játékprogramot is, sok olyan van, amik szintén táplálják és kiegészítik a fantáziát (esetleg még el akarnak vetni benned koncepciókat, öteleteket, üzleti vagy politikai céllal).

2023. máj. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, a fantazia jo is, de ne az a luzerseg, a mi lett volna ha, a lemaradtam, a de szar viszont legyen.
2023. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

az emberek többségére (kb. háromnegyedére) jellemző, hogy nem teljesen az "itt és most" világában él, hanem közben hozzáképzel ezt-azt, különösen, ha unalmas vagy kellemetlen tevékenységeket kell elviselhetőbbé tennie, mint a melózás, fűnyírás. (de akár csak pusztán érdekesebbé teszi, új érzéseket, ötleteket fedezel általa, stb. - az emberi fantáziának sok funkciója van)

nálad ez erősebben jelentkezik, mint az átlagnak, de amíg nem megy rá az életed többi részére, addig szerintem nincs vele baj.

2023. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
egyébként pont a hozzád hasonló emberek szoktak fiktív történeteket írni, akik tele vannak fantáziákkal. valaki említette Rowlingot - a kutyát nem érdekelte volna a Harry Potter, ha csak egy szimpla brit bentlakásos iskola unalmas napjait írja le benne.
2023. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-os megirta jobban, amit en probaltam.
2023. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Pont egy idős vagyok veled. Én a te életedről álmodozom (család). Senkinek sem jó az teljesen, ami van nyugi. Mindenki álmodozik egy "mi lenne ha..." életről.
2023. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!