Autista vagyok?

Figyelt kérdés

Ma megtudtam, hogy az autistáknak kell egy menetrend és ehhez ragaszkodnak.


Én is úgy élek, hogy mindent előre megtervezek és biztos akarok lenni, hogy minden menetrendszerint menjen majd a jövőben. Ezért minden eshető negatív következménnyel számolok és keresek megoldást. Pl beiratkozok egy kurzusra és eszembe jut, hogy mi van, ha nem tudok mindig ott lenni és akkor rákérdezek előre, és, hogy van-e limit a hiányzásokra és hány késésem vagy hiányzásom lehet. És tudom mindenkinek az agyára megyek ezzel, ráadásul senki sem tesz ilyet.


Az emberek ígéreteiben sem bízok, mindig ha valakivel megbeszélek valamit, pl egy találkát, küldök emlékeztető üzenetet (pl "holnap akkor 3kor találkozunk a ... kávézóban") , mert biztos alarok lenni abban, hogy nem az lesz, hogy odamegyek és ő nem lesz ott. De ilyet se tesz senki.


Eddig furának tartottam magam, de most kezd összeállni a kép, hogy mi lehet velem a baj.


De vajon ezek tényleg autista tünetek?


2023. máj. 25. 02:14
 1/4 anonim válasza:
73%

Ez alapján fix, hogy nem vagy az. De először is ne diagnosztizáld magad vagy a sok "bölcs" netes tartalom vagy vadidegen ember alapján. Ha tényleg rengeteg jel van, ami erre utal, akkor érdemes orvoshoz fordulni.


Amiket meg leírtál, ez a ragaszkodás a menetrendhez elég sok emberre jellemző. Van aki tök spontán éli az életét, míg más meg mindig tervezi és mindenre kialakít valami rendszert, rutint. És az utóbbiaknál tud könnyebben érvényesülni az, hogy már nem ők irányítják a kis mindennapi terveiket, hanem az őket. És mindig arra törekszenek, hogy ez fixen meg legyen.


Az emberekhez való hozzáállásod meg egyértelműen a bizalom hiánya. Meg ez a ragaszkodás a menetrendhez. Hogy ha be lett tervezve, akkor biztosan úgy is legyen és a másik is biztosan ott legyen... Hogy a betervezett dolog meg legyen és hogy biztosan tudsz-e számítani is a másikra, hogy ott legyen.


Nem vagyok pszichológus, de ennyi információ alapján kétlem, hogy autista lennél. De mint mondtam, a biztos ha elmész egy orvoshoz emiatt!

2023. máj. 25. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Orvps én se vagyok, de gyakorlott szociális gondozó igen, szóval egy csomó autisztikus embert ismerek, sokat foglalkoztam velük.


Ez alapján azt mondanám, hogy ez még nem elég infó, kb bármi lehet. Ha fennáll a gyanú, természetesen lehet benne valami, hiszen az egyik tünet pont a nagyon éles minta felismerés, elemzési készség. Nyilván a saját életében is észreveszi ezeket az ember, hiszen ez is lehet egy hiperfixáció.


Nem mindenkinél egyforma a tünetegyüttes megjelenésének mértéke, és nem minden autista 7 éves matekzseni kisfiú.


Létezik ez a pókháló forma minta, amin bizonyos dolgok bármilyen mértékűek lehetnek.

[link]


Pl egy csomó későn diagnosztizált autista szociális készségei csúcsra vannak járatva, hiszen az emberi viselkedés megfigyelése volt az, amit pontrólpontra elsajátítottak.


Az, hogy az orvos milyen diagnózist tud neked adni meg milyet nem, sajnos elég kiábrándító, különösen felnőtt korban.

Gyógyszert erre nem lehet felírni, terápiát meg ilyesmit max saját zsebből lehet. A diagnózissal kb kitörölheted a fenekedet.


Ameddig te kívülről funkcionális tagja vagy a társadalomnak, baromira nem érdekli őket, hogy autisztikus vagy-e, a rendszer le van terhelve.

2023. máj. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hosszúhajú ***** válasza:
ennyi? kevés. inkább kényszerbetegnek tűnik, a sok túlagyalás, kérdések, kontrollálás miatt.
2023. jún. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!