Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság, mert zavarnak a...

Öngyilkosság, mert zavarnak a társadalmi zajok, túl hangos a világ. Ilyenkor indokolt?

Figyelt kérdés

Asperger-szindróma, Mizophonia, ADHD, Mély depresszió. Túl hangos számomra a világ. Ha panelban vagyok akkor a falszomszédok, felső-alsó szomszéd létezése. Ha kertesházban vagyok akkor a fűkasza, kutyaugatás. Tanyára nem akarok költözni, mert életképtelen lennék és nem akarok önfentartani.

Megsüketülni nem akarok. Nem akarom rontani a tűéles hallásom. Terápia tudtommal túlhallás ellen nem túl effektív. Nem akarok 0-24 füldugóval élni. Ilyenkor indokolt lehet az öngyilkosság?



2023. máj. 26. 23:45
A kérdező szavazást indított:
Indokolt lehet.
Nem indokolt
25 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%

Hallásvédőnek hívják. Munkavédelmi boltok, szerszámboltok.


[link]

2023. máj. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

A zaj is stresszor (stresszel).

Csendes környezet vagy egyéb módszerek a zajok kiküszöbölésére.

2023. máj. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Van 1-es. Vettem egy csomót, nem segít semmit egyik sem. Letompítja a 100% hallásomat 95%-ra. Inkább fülizzasztónak jó napközben mert 200 fok van benne, éjjel meg kitörik tőle a nyakam és eszméletlen fájdalmas fülekkel kelek reggel.
2023. máj. 26. 23:51
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legalább gyömöszkölős füldugót próbálj, az gyengébb és nem törik ki benne a nyakad. Amúgy meg környezetváltás.
2023. máj. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

2-es Nincs olyan csendes környék, ami nekem ideális lenne. Falun is fog menni a fűkasza. A legjobban hangszigetelt panelban is hallani fogom a felettem trappolását, vagy az üvöltözését a családtagjaival. Meg bizony mindig lesz egy lakás ahol fúrni fognak.

4-es Egy darabig olyannal nyomtam, 4 havonta kellett mennem mosni a fülem, mert feltorlódott a fülzsír és elvesztettem a hallásom. Az utolsó alkalommal teljesen megtörtem és kidobtam a füldugókat a fenébe. Azóta öngyilkos rohamaim vannak a zajok miatt. Most is hallom, ahogy a felső szomszéd bútort húzogat oda-vissza jelenleg és 500 a vérnyomásom, mindjárt elájulok... Próbálok zenét hallgatni, direkt ezért vettem bluetoothos fejest, de nem bírok egész nap zenét hallgatni, csöndet is akarok...

2023. máj. 27. 00:00
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Semmire sem jók a gyömöszkölős füldugók sem :( ugyanez miatt szenvedek, minden nap gyomorideg, sírógörcs, már nem tudom, mit próbáljak ki. A nyugtató is kevés, vérnyomásom az egekben.
2023. máj. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%
6 vagyok én is vettem fejhallgatót, de mikor migrénem van a zajoktól nem bírok még zenét is hallgatni, plusz rövid idő alatt fáj tőle a fülem, fejem.
2023. máj. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

*Szerk.: Természetesen csak addig vesztettem el a hallásom amíg a zsír blokkolta a hallójáratokat.

6-os: Üdv a klubban :( Akarsz róla beszélni?

2023. máj. 27. 00:03
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen beszélgetek veled, bárkinek elmondom, mindenki csak kiabál velem, fel sem fogják, hogy léteznek túlérzékeny emberek. Nekem sem jó, hogy ilyen vagyok, tényleg ott tartok, hogy meg fogok bolondulni. Jöhetnek a kommentek, hogy meg kell szokni stb de zajos környéken nőttem fel, az ellenségemnek sem kívánom azokat a szomszédokat. Mégsem szoktam meg, napról napra rosszabb.
2023. máj. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Privátban küldj egy discord taget. Beszéljünk voiceban. Muszáj lefoglalni az agyam ha már aludni nem tudok, mert a felső szomszéd úgy húzza a bútorokat jelenleg, mint egy idióta a krétát a táblán, csikorgatja full hangerővel.
2023. máj. 27. 00:08
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!