Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság, mert zavarnak a...

Öngyilkosság, mert zavarnak a társadalmi zajok, túl hangos a világ. Ilyenkor indokolt?

Figyelt kérdés

Asperger-szindróma, Mizophonia, ADHD, Mély depresszió. Túl hangos számomra a világ. Ha panelban vagyok akkor a falszomszédok, felső-alsó szomszéd létezése. Ha kertesházban vagyok akkor a fűkasza, kutyaugatás. Tanyára nem akarok költözni, mert életképtelen lennék és nem akarok önfentartani.

Megsüketülni nem akarok. Nem akarom rontani a tűéles hallásom. Terápia tudtommal túlhallás ellen nem túl effektív. Nem akarok 0-24 füldugóval élni. Ilyenkor indokolt lehet az öngyilkosság?



2023. máj. 26. 23:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne létezne pont ilyet bérlek 120ert 47nm, ,3 emeletes teglahaz tetejen , full berendezett, tisza 100 mre van (újszegeden) Ingatlan.comról találtam, érdemes nézegetni mik vannak. Amit találtam annak kinnt volt a pontos címe, google earthen meg lehet nezni meg 3D ben is h milyen a kornyek:p felhivtam a kozvetitot 1 het alatt mar meg is volt a kulcs.
2023. máj. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
31%
Megvásárolsz egy tágas budai újépítésű 4 emeletes lakás felső két emeletét a hegyekben és élvezheted is a csend és a nyugalom birodalmát. Én is így tettem 23 éves lány létemre mert én sem szerettem a belvárosi zajt :)
2023. máj. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
#23 Azt honnan vettél ilyen lakást 23 éves létedre? Apu kiperkálta?
2023. máj. 27. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó vagy apu vagy legősibb mesterség.


Ami a probléma megoldását illeti, venni kell egy lakást aztán hangszigetelni kell.

2023. máj. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 NTBS ***** válasza:
57%
Költözés tanyára.
2023. máj. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed butaság. Az öngyilkosság nem lehet indokolt vagy nem indokolt. Talán ha halos beteg lennèl.. Ha akarod megteszed, ha nem akarod nem. A családnak fájna, de az öngyilkos ember olyan lelkiállapotban van hogy nem èrdekli a tettènek a következménye tehát szavazást se fog indítani erről a gyakorin. Nyilván te nem vagy ilyen lelkiállapotban, csak szeretted volna kibeszélni ezt a témát.
2023. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

#25 Szerintem ne öld meg magad.

A helyzet az, hogy saját magadnak generálod ezt a helyzetet, és ezt elég könnyen megakadályozhatod. A szitu kb ugyanaz, mint amikor egy csap csöpög valahol, és egy ideig észre sem veszed, majd amikor észreveszed, másra nem is tudsz figyelni, és ha elég sokáig tart, akkor őrjítően idegesíteni fog. A csap nem csöpög hangosabban, mégis hangosabbnak hallod, mert csak arra figyelsz.

A világ hangjait nem tudod nullára elhallgattatni, ha tanyára költöznél, akkor egy idő után a madarak, tücskök zavarnának. Nem ez a megoldása a dolognak. A figyelmedet kell tudatosan átirányítani olyan hangokra, olyan dolgokra, amiket hallani szeretnél. Ez egy elég komoly koncentrációs gyakorlat, de menni fog gyakorlással!

A fülhallgatódba egy olyan zenét, zajt indíts el, amit szeretsz. És figyelj rá, hogy csak és kizárólag arra figyelj! Hiába megy a fűnyíró, te csak arra a hangra figyelj, ami a fülhallgatódból jön! Lehet ez pl egy hangoskönyv, ahol valóban oda kell figyelni a szövegre. Először állítsd viszonylag hangosra, de ha ez már jól megy, egyre csökkentsd a hangerőt a fülhallgatóban. Meglátod, ha ezt minden nap gyakorolod, akkor ki fogod tudni szűrni a külső zajokat, és nem fognak többé zavarni.

A másik módszer az, hogy megszereted azt, ami zavar. Olyan, mint a pókfóbia, csak hanggal. Ahhoz, hogy legyőzz egy fóbiát, elég sokszor kell találkoznod a problémával biztonságos körülmények között, és egy idő után az agyad nem fog vészjelzést küldeni, amikor a dologgal találkozol.

Mindkét módszer a fokozatosság elve mellett működik, de mindenképpen működni fog!

A komoly öngyilkossági gondolatokkal egy szakember segítségét is érdemes kérni, hiszen ez is egy plusz lelki teher.

[link]

Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok

116-123

Éjjel-nappal, mobilról vagy vezetékesről hívható, mindkettőről ingyenes.

2023. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
70%

Meditáció! Megtanulható a világ kizárása, a befelé fordulás, befelé figyelés (tudatosan, nem úgy, mint a depressziósok).

Van a családban érintett.

2023. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, bírod még?
2023. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Kérdező megvagy még?
márc. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!