Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy tárgy miatt csúszok egy...

Egy tárgy miatt csúszok egy évet, nagyon magam alatt vagyok, mesélnétek arról, ti hogyan teszitek túl magatokat a nehézségeken?

Figyelt kérdés

Osztatlan mesteren vagyok, ez lesz az első diplomám, 26 leszek mire befejezem. Már az egyetemet is magam alatt kezdtem el, nem voltam a legjobb formámban, emiatt nem is mertem barátkozni, de a tanulást illetően, azt hiszem mindig is ezt akartam csinálni. Reméltem hogyha rendszert viszek a mindennapjaimba, tagja leszek szervezetnek az egyetemen belül, lekötöm magam - jobban keretet tudok adni a mindennapoknak és hátha csak ez a plusz lekötöttség hiányzott addig, és ezzel megoldódnak a dolgaim. Jól is éreztem magam ezek után, az elmúlt 1-2 évben, úgy éreztem hasznos dolgokat csinálok, de sajnos úgy tűnik egy tárgy miatt csúszni fogok egy évet. Nagyon magam alatt vagyok, borzasztóan szégyellem magam. Nem tudom hogyan legyen tovább. Egyáltalán képes vagyok befejezni? Mit fognak szólni az ismerőseim az egyetemről? Hogy tudok velük szembenézni? Szánalmasnak érzem magam.

Az elmúlt fél évben úgy éreztem lendületet is kaptam, gyakornokoskodtam is, végre azt hittem helyreáll minden, és lelkes voltam a tanulást illetően is. Erre közbeszólt a valósàg. Voltatok esetleg hasonló helyzetben? Hogyan tudtatok kikászálódni belőle? Motivációt szerezni?

Sajnos a családi helyzetem sem fényes, menekülésként tekintettem volna a diplomára. Pszichoterápiára gondoltam, amint megengedhetem magamnak.

Mindig is a tanulás volt számomra a legfontosabb, mindig azt helyeztem előtérbe, de az elmúlt években nem vagyok valami magabiztos e téren. Mintha félnék folyamatosan az előttem álló esetleges kudarcoktól, és nem is merem elhinni, hogy képes leszek megcsinálni.

Elnézést, tudom, hogy iszonyatosan zavaros, de remélem valamennyire értitek a mondanivalómat, de borzasztóan magam alatt vagyok.



2023. máj. 29. 19:35
 1/3 anonim válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt mondom de ez nagyon aranyos amit irtal. :D


Egyaltalan nem a vilagvege. Nekem egy targybol (jo, amugy az egy mumus targy volt) otodszorre sikerult atmennem. Es boven csuszasokban voltam, de nalunk rengeten voltak csuszasban, emiatt senki nem nezett le senkit.

2023. máj. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg én megpróbálnám a helyedben azt, hogy ha tényleg beugrik a csúszás akkor passziváltatni egy félévet vagy évet és valamiféle segítséget igénybe venni. Ez a pszichoterapeuta sem lehet rossz.

Egyébként már biztos, hogy csúszol vagy még csak a jövőben lesz a vizsgád és úgy érzed csúszni fogsz?


Most én is félek mert most állok egy potenciális csúszás kapujában először az egyetemen.

Holnap lesz a vizsga és nagyon félek.

Nem tudom ígyis aludni, hogy fogok pedig muszáj lenne mert Pécsen lesz a vizsgám és már nem koliban vagyok hanem itthon Nyíregyházán mert családi ügy miatt hamarabb haza kellett jönnöm aztán kocsival megyek vissza. Hajnalban indulok.

2023. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én otthagytam a főiskolát, mikor már láttam, hogy kezd kikesziteni mentalisan


Viszont én elég bufészakot csináltam, szóval nem vesztettem sokat vele.

2023. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!