Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szondi teszt eredménye valóban...

Szondi teszt eredménye valóban tükröz minket?

Figyelt kérdés
Pszichológusi vizsgálatom volt, és az jött ki a szondi tesztből, hogy homoerotikus vonzalmam meg gondolataim vannak. Ez úgy jött ki hogy a képeket kellett sorba raknom a legtaszítóbbtól a legszimpatikusabbig. Férfi vagyok, sosem éreztem semmilyen érzelmi vagy fizikai vonzalmat másik férfi iránt. Hogy jöhet ki ilyen eredmény?

2023. jún. 1. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Te most elbizonytalanodtál abban, hogy a férfiakat vagy a nőket szereted?
2023. jún. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Már az ősemberek pszichológusai is elavultnak tartották azt a tesztet.
2023. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem. Viszont sokat gondolkoztam rajta hogy hogy jöhetett ki ilyen konklúzió. A vonzódásom változatlan.
2023. jún. 1. 18:44
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Fizettél ezért a fals eredményért vagy ingyen volt?
2023. jún. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem itt valami félremehetett a tesztfelvétel, illetve annak az interpretációja kapcsán.

1. Nehezen képzelhető el, hogy egy képzett szakember ilyen durván szembesítene bárkit is a teszt eredményével. Ha mégis ezt tette, akkor valami baj van a szakmai kompetenciáival. Nem elég empatikus és nem tudja, hogy miként közölje úgy a véleményét, hogy azzal ne ártson a páciensének. Továbbmenve: ha ilyen hibát követett el, akkor lehetséges, hogy a teszt eredményét sem tudja jól értelmezni, vagyis lehet, hogy nem megalapozott, amit veled közölt.

2. A Szondi teszt a vizsgált személy tudatos vagy tudattalan ösztöntörekvéseinek feltérképezésére alkalmas. Olyan ösztönökről van szó, amelyek többé-kevésbé mindenkiben megtalálhatók valamilyen konstellációban. Ezeknek az ösztönöknek sokféle megélése, kiélése lehet Szondi szerint, pl. a párválasztás, a hivatás választása és más sorsválasztások során. Vannak akikben különösen erősen jelentkezik a gyengéd szeretet és az önzetlen adás ösztöne más emberek iránt, illetve személytelen formában az emberiség iránt.

Akikben ez az ösztönkonstelláció erős, azok között vannak olyanok, akik homoszexuális beállítottságúak, azonban a teszt alapján nem lehet biztosan megállapítani, hogy akikben ez az öszönkonstelláció fennáll, azok szükségképp mind homoszexuálisok lennének.


Summa summárum, véleményem szerint erősen esélyes, hogy a pszichológusod félreértelmezte a teszted eredményét és az is valószínű, hogy nem lehet jó szakember, ha olyan módon közölte veled a véleményét, ahogy azt a kérdésben leírtad.

2023. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálok jóhiszemű lenni, de ez így elég nehezen hihető... Ha ezt a történetet nem csak kitaláltad, akkor a "szakember", aki a tesztet csinálta, legfeljebb valami piacon vehette a diplomáját. Ha gondolod, privátban megírhatnád, ki volt az.
2023. jún. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
A Szondi-teszt teljesen megbízhatatlan, nem sokkal jobb mint a horoszkóp vagy a számmisztika alapján megállapításokat tenni. Nem tudom minek vetik be egyáltalán terapeuták, szerintem leginkább saját szórakoztatásuk érdekében. Mondjuk én életemben eggyel találkoztam aki elővette a Szondit, az a gyermekjóléti szolgálat pszichológusa volt. Egy fiatal már láthatóan kiégett, flegma nő volt, akitől ránézésre elment az életkedved és úgy reagálta le hogy nem tudtam rögtön megnyílni (értsd: volt két alkalmunk és csak akkor beszéltem ha kérdezett), hogy közölte ő ezt csinálja, ha nem vagyok elég együttműködő akkor beutal pszichiáterhez és begyógyszereznek. Ebből talán érződik mennyire volt a szakma csúcsa.
2023. jún. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os, a dolog/ügy összetettsége és komolysága miatt ami miatt a szondi tesztet el kellett végezniük rajtam és még pár emberen, nem adhatok bővebb infót, de hidd el, teljesen igaz a sztori 😂
2023. jún. 6. 07:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben közel járok a megoldáshoz. Magam elé képzeltem, egy nagy Céget, ahol az állomány gumitalpon jár jár és rendszeresen ellenőrzik a pszichológiai alkalmasságukat. Olykor-olykor beficcen a Szondi teszt is. A pszichológiai alkalmassági ellenőrzést végző fehérköpenyes nem valami széplelkű bölcsész, hanem ugyanolyan kiégett figura, mint mindenki más a Cégnél, úgyhogy alkalomadtán simán leb_zizza a vizsgált személyt, ha ez jön ki neki a teszt eredménye alapján.

;)

2023. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez valami emberkísérlet volt?
2023. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!