Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napi 3-4 kávé mennyire befolyá...

Napi 3-4 kávé mennyire befolyásolhatja a szorongást?

Figyelt kérdés
Alapvetően egy szorongó ember vagyok viszont imádom a kávét. A koffeinmentes nem opció. De ha valóban nagyon befolyásolhatja akkor inkább leszokok róla.
2023. jún. 4. 09:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Miért folyásolná be? Annyi ,hogy elalvás előtt 1-2 órával már nem szabad kávét inni elvileg mert nem fogsz tőle tudni elaludni.
2023. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2023. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Bármi ami stimulálja az andrenalin termelést az fokozza a pszichés tüneteket mint pl:szorongás, tikkek stb. Nem baj ha kávét iszol de inkább csak napi 2 legyen mint 4. Esetleg cseréld re gyümölcsökre, a nagyobb gyümölcs cukor löket is fel tud pörgetni.
2023. jún. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
92%
Nekem amikor magas volt a pulzusom, akkor mondták, hogy lehet szorongás miatt, és kevesebb koffeint javasoltak. Ebből kiindulva gondolom lehet összefüggés. Persze nem vagyok orvos. Ha nem is 4, de napi 2 kv nem hiszem, hogy gondot okozhat. Lehet túl erős kávét iszol, próbálj gyengébbet. :)
2023. jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3-4 kávé az nagyon sok.
2023. jún. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
A koffein növeli a szorongást, 1-től is magasabb a szorongási szinted, nemhogy 4-től
2023. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul akkor itt van ez a videó, itt beszélnek róla:

[link]

2023. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
A koffein felpörget nem növeli a szorongást.
2023. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak: Ember, most linkeltem be egy videót, a koffein igenis növeli a szorongást. Meg úgy egyébként minden stimuláns növeli a szorongást, tehát az, hogy "felpörget" már alapból szorongásnövelő
2023. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

#8: ha nem vagy függő, szóval havi 1-2 alkalommal iszol kávét, akkor felpörget.

De ha minden nap iszol, pláne többet, akkor a "felpörgött" állapot az, ami amúgy a normális lenne tisztán, de ilyenkor egyszercsak kifogy a cucc, akkor egy befordult zombi leszel.

2023. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!