Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megváltoztatható valakinek a...

Megváltoztatható valakinek a rólam kialakult képe?

Figyelt kérdés

Bevallom, azért ebbe a kategóriába írtam, mert itt mindenképp kapok választ, na meg részben valóban a páromra gondolok. Azonban összeségében ez a körülöttem lévő emberekre érthető. Idén bele kezdtem a terápiába, ahol rávezettek arra, hogy abszurd módon vagyok reaktív és tele vagyok nem megfelelő szokásokkal, mintákkal, ezért (is) történik velem annyi negatív dolog a kapcsolataimban. Leírok egy pár példát, mert biztosan kérdezné valaki.

A párom nem vette komolyan azokat a dolgokat, melyek valóban rosszul estek, ezért felvett egy olyan szokást, hogy inkább hazudik. Vissza vezettük ezt arra, hogy miután napos veszekedést tudtam generálni egy földre rakott zokniból is, mert "nem tisztelsz, nem szeretsz, ha szeretnél, akkor sosem felejtenéd el", tehát mindenből azt szedtem ki, hogy engem nem szeret csak azért sem. Vagy egy másik történet, hogy anyukám egy idő után elkezdett nem figyelni rám, amikor beszéltem hozzá és nem fogtam fel, hogy miért vagyok ilyen jelentéktelen számára. Vissza jutottunk oda, hogy azért, mert én sosem hallgattam meg őt, viszont én reggeltől estig panaszkodtam és szívtam le minden életerejét.

Írhatnék több emberre több példát, de minek. Nem voltam egy élhető ember. Megutáltam önmagam, így komoly fejlesztésekbe kezdtem. Oda figyelek másokra is, nem próbálom őket megváltoztatni, nem veszekszem indokolatlanul és nem vagyok egy reaktív bomba. Viszonylag gyorsan értem el ide, mert hirtelen szakadt a nyakamba a sok információ, hogy utálatos vagyok, ezért azonnal váltottam. Viszont az "embereim" nem tudtak ehhez adaptálódni, a párom ugyanúgy hazudik, ha úgy érzi, hogy veszekedni fogok, anyukám ugyanúgy távolságtartó, a testvérem is inkább kimegy a szobából, ha úgy érzi, hogy konfliktus lesz. Viszont így, hogy meg már korrekten viselkedem, valóban bántó és ugyanúgy nem elfogadható ez a viselkedés, mint amilyen elfogadhatatlan volt az enyém is. Tehetek valamit, ami miatt észre veszik, hogy befejeztem az eddigi életem és szeretnék magamért és másokért ugyanaz a szerethető ember lenni, aki voltam a traumáim előtt, melyek kiváltották ezt a szörnyű személyiséget?


2023. jún. 5. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, azt, hogy konzekvensen máshogy viselkedsz és türelmes vagy a környezetedhez. Meg kell szokniuk, hogy más lettél. De ha már rögtön elvárásokat támasztasz feléjük, hogy ők azonnal másként viselkedjenek, akkor nem biztos, hogy valójában belül is megváltoztál.
2023. jún. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, amit mondasz. Azért érzek elvárást, mert így már nem tudom magamra fogni a helytelen viselkedésüket. Így már nem tudom a párom hazugságait kimagyarázni, sem a többi ember dolgait. Igen nehéz. Azért is ide írtam, és nem a szülő kategóriába, mert a párkapcsolatomban most estünk át a változáson. A párom is csúnyán elszúrta és rengeteg bennem a tüske. Más már azt írná itt rá, hogy dobjam ki, úgyse változik. De én magam miatt hiszek benne, nekem sikerül, neki is sikerülhet. Tudom, hogy a hiányosságaink alatt jó emberek vagyunk és össze illuno, csak jussunk már túl azon, hogy én nem neheztelek rá, mert évekig hazudott az arcomba, ő meg ne haragudjon rám, amiért megnehezítette az életet az én önbizalom hianyom.
2023. jún. 5. 15:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki csak akkor változik, ha ő maga változni akar. Az, hogy te változtál, jó dolog. De a párod változását hiába várod el, ha ő magam nem akar változtatni.
2023. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!