Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt pszichológus?

Van itt pszichológus?

Figyelt kérdés
:) Szívesen beszélgetnék. XD
2023. jún. 5. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Bizonyára vannak, én nem tartozom közéjük ugyan, de mi a gond?
2023. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tanácsra lenne szükségem. Hogyan ítéljek meg dolgokat merre induljak.
2023. jún. 5. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Esetleg kifejted, biztos könnyebb lenne tanácsokat adni
2023. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Lehet, hogy vannak, de ingyen egyik sem dolgozik, legalábbis ilyen formában biztosan nem.
2023. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Majd az ő eldönti van-e kedve!
2023. jún. 5. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Én pszichológus vagyok, de nem adnék ilyen módon tanácsot, bár tanácsot egyébként se nagyon adunk mert az a mi véleményünket tükrözné és nem rólad szólna. Szóval szerintem egy ilyen netes beszélgetéssel szerintem nem jársz jól, kedves kérdező. Valószínűleg nem fogod tudni bemutatni a helyzetedet, érzelmeidet olyan bőven írásban ahogy szóban tehetnéd egy normálisan egyeztetett alkalom esetén, valamint a szakember sem tud úgy reagálni, hiszen limitáltak az információi, ideje, energiája. Ennyi hiányzó részlet esetén pedig simán lehet, hogy a valóságtól eltérő kép alakul ki és nem megfelelő visszajelzést fogsz kapni ami rossz irányba visz. Ahogyan az is lehet, hogy valaki pszichológusnak kiadva magát kezd el neked bullshittelni.


A másik dolog amiért én nem vállalnék ilyet, az maga a kérés formája. Olyan mintha azt írtad volna ki, hogy van-e itt séf, és csináljon már neked valami finomat. Vagy van-e itt vízvezetékszerelő, mert rá kéne nézni a csapra. Nekem van egy tudásom amelynek a megszerzése rengeteg évbe, gyakorlásba és időbe került, és nem fogom ingyen osztogatni mert az csak "beszélgetés". Meghatározott keretek közt önkénteskedem és fontosnak is tartom ,hogy csináljak ilyet, de becsüljük meg egymás tudását azzal, hogy a megfelelő szabályok és ellentételezés mellett akarjuk azt igénybe venni.

2023. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6. Kedves pszichológus!


"az a mi véleményünket tükrözné és nem rólad szólna"

És még véletlenül se lehet más véleménye jó, informatív? Vagy nem lehetne belőle semmilyen követekztetést levonni? Nem lenne jó egy véleménynek?


"Nekem van egy tudásom"

Ez kicsit nagyképűen hangzik. Mindenkinek van valamilyen tudása, és ezek alapján válaszol. Előfordul pl. tanár is, aki pl. angol nyelvvel, matekkal, fizikával kapcsolatos kérdésekre is ír hasznos válaszokat. Sőt, még az is előfordul, hogy ők tévednek véletlenül, és kijavítják őket. De neked tudásod van, és az tévedhetetlen, és meg kell fizetni.

Én soha nem írtam, hogy van tudásom, csak válaszoltam a kérdésekre, amelyekre tudtam.


Mivel nem ismerjük a kérdezőt és a kérdését, ez nem feltétlen távolságtartásra int, hanem egy jó és hasznos beszélgetés lehetőségétől is elzárja azt, aki ennyire elzárkózik tőle, mint a pszichológus. Ez nem az a hely, ahol terápia folyik, nem az a személyes közeg. Ez egy fórum, ahol lehet beszélgetni is. Itt egybemossa a pszichológus a szakmát a nem szakmával.

A kérdező annyit kért, valaki beszélgessen vele, aki egyébként pszichológus. Ez nem jelent pszichoterápiát. Bárki beszélgethetne vele. Attól, hogy pszichológus beszélgetne vele, nem kell annyira sokat belegondolni. A kérdező nem terápiát kért, hanem egy beszélgetés, ami ilyen fórumokon teljesen általános. Hogy a pszichológus mennyire viszi bele a szakmáját ebbe, az az ő dolga (lett volna).


Ez hozzáállás kérdése, ki mennyire akar segíteni másoknak. Aki akar és szívesen, örömmel teszi, ingyen is megteszi. Aki csak pénzért, az már eleve fura. Tényleg ezen múlna a megélhetése? Ha egy fórumon beszélget valakivel? Nincs rendes állása, ahol megfizetnék?

Más is sokat tanult, és mégis segít fórumokon másoknak szakmai dolgokban.

Ráadásul úgy állítja be a pszichológiát, mintha az valami hatalmas fantasztikum lenne. Pedig nem az. Ugyanolyan tudomány, mint bármi más, csak ugye illik az emberek előtt fantasztikumként beállítani, hogy valami hatalmas tudást igényel.

Sokszor többet ér egy baráti beszélgetés egy pszichológusnál. És olcsóbb is.

2023. jún. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!