Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom megállni, hogy ne...

Nem tudom megállni, hogy ne gondoljak öngyilkosságra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Befejeztem a középiskolai tanulmányaim. A középiskolai tanulmányaim során magányos voltam, habár 9.-10.ben voltak barátaim, de elmartak a baráti társaságból. Magamra is hagytak, bántottak. Suliban a tanárok sem szerettek. Gyűlöltek mint a Sz*Rt.

Családom nagyon szétszakadt. Anyukám az van, apukám nincs, elhúzott. Anyukám meg mentálisan beteg. Kihatott az egész gyermekkoromban. :)

Jelenleg nyomorban élek, senki nem szeret. Dolgozni fogok. De minek is? Sosem leszek boldog, nincsenek barátaim, nem is voltak, nem is lesznek. Az igaz, hogy most kezdtem el barátkozni valakivel, de már az is ignorál.

Nagyon imádom azokat, akik itt próbálnak erősíteni, hogy ne add fel... G*ci, éljél abba a tudatban amiben én élek.. hogy nem tudsz aludni, sírsz, és szenvedsz... Megölni nem tudom magam, miért nem abba adtok erősítést? Pszichológus meg vicc kategória.



2023. jún. 8. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

Ha segít, akkor meríts erőt azoknak az embereknek a történetéből, akik keresztül mentek hasonlón, vagy akár rosszabb dolgokon is, mint te. De mivel mások vagyunk, és máshogy dolgozunk fel dolgokat, nyilván máshogy is éled meg, így nem feltétlenül segít más ember sikersztorija (engem például különösen zavar, mikor egy mélypontomon azzal jönnek, hogy "más rosszabbat is túlélt" - de az más, nem én, és respect, de ez az én problémámat nem oldja meg. Valakinek viszont segít, ezért is írtam)


Szóval alternatívként: gondolj arra, milyen lehetőségek vannak az életben, mi mindenen tudsz változtatni, mennyi olyan dolog van, amit ki lehet próbálni. Ha utálsz itt lenni, és semmi nem köt ide, vállalj külföldi vendégmunkát és viszlát Magyarország! Hátha a távolság, új környezet segít, ha itt ennyire nem érzed jól magad.

Értem én, hogy a múlt nagyban befolyásolja, milyenek vagyunk, hiszen azt a múltat éltük meg, de ne az határozza meg, hogy ezek után ki leszel. Igen, lesz hatása arra, hogy egyegy helyzetben hogy reagálsz, de (klisé) előtted az élet, átlag életkorral számolva kb negyedét élted le, rengeteg időd van változtatni a dolgokon. Iskolába nem kell visszamenni már, az a szakasz lezárult, indul egy új, nem lesznek szemét tanárok akik szivatnak, sem azok az osztálytársak, "barátok"

Ilyen jövőre vonatkozó dolgokat meg, hogy "sosem lesznek barátaim" hülyeség mondani, mert látunk a jövőbe, osztán honnan tudnánk. Így érzel, és ha véget vetsz az életednek, akkor igazad is lesz


Azért nem abban adunk erősítést, hogy megöld magad, mert te is egy értelmes, értékes emberi lény vagy, aki csak sokat szenvedett, de attól még ugyanúgy megérdemli, hogy a szépet is megtalálja az életben - idővel.

Pszichológust miért gondolod viccnek?

2023. jún. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Tudom lerágott csont amit mondok de keress valamilyen olyan elfoglaltsàgot ami boldoggá tesz.Én pl a szàmìtógépes jàtékok azon belül különböző szimulàtorok világába menekülök vagy ott van a VR szemüveg ami igen drága de olyan élményt ad hogy bszrsz,ha màr a valóvilágban nem.olyan élete van az embernek.Màr megéri dolgozni valamiért. Ez csak az én példám nem kötelező ilyen irányba menni de az a lényeg hogy ha elmélyülsz valamiben ami érdekel és lekötöd magadat vele akkor kevésbé fognak jönni a hülye gondolatok.
2023. jún. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

"Nagyon imádom azokat, akik itt próbálnak erősíteni, hogy ne add fel... G*ci, éljél abba a tudatban amiben én élek.. hogy nem tudsz aludni, sírsz, és szenvedsz... Megölni nem tudom magam, miért nem abba adtok erősítést? Pszichológus meg vicc kategória."


Akkor valójában milyen válaszokat szeretnél itt látni ha minden segítséget ellöksz magadtól? 😐

2023. jún. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

3


Talán kiadja magából a feszkót tojáskám?


Látom te nem voltál ebben a helyzetben még közel sem. És ne gyere nekem hogy de mégis.

2023. jún. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Akkor írjál rám, és beszélgessünk
2023. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Teljesen egyetértek veled! 🖤
2023. aug. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Az hogy ki milyen helyzetben volt, nem igazán mérvadó, mert mindent máshogy élünk meg 😃

Valaki egy 1 éve tartó középiskolai bullyingolás áldozataként megy és elcsapatja magát a vonattal, más meg balesetben elveszíti élettársát és a gyerekeit és megy tovább az életben

Más a tűrésküszöb, másra vagyunk képesek, mert máshogy éljük meg a dolgokat

2023. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha van kedved beszélgetni, barátkozni, akkor nyugodtan írjál! :) Én szívesen beszélgetnék és haverkodnék veled :D, talán jót tenne neked, ha lenne valaki, akivel el tudsz beszélgetni (a problémáidról is)!


18/f

2023. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!