Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A stressz, idegeskedés okozhat...

A stressz, idegeskedés okozhatja azt, hogy nem gyógyulok ki egy betegségből és még mellé az étvágyam is "elűzi"?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
igen, mivel gyengíti az immunrendszert és befolyásolja a hormonháztartást, közvetve az étvágyat is csökkenti.
2010. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ezen valami segít, például nyugtató vagy valami?
2010. okt. 11. 20:24
 3/8 anonim ***** válasza:

a legjobb lenne, ha ki tudnád iktatni, de legalább minimálisra csökkenteni a stresszt, pl relaxáció, légzésgyakorlatok.

ha mindenképpen nyugtatót szeretnél, akkor csakis gyógynövényalapút ajánlok. pl. gyógytea, nyugtató tea. minden jót.

2010. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. okt. 11. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is inkább azt javasolnám hogy menj el egy agykontroll tanfolyamra. Vagy jógázni. A légzésgyakorlatok is sokat segíthetnek, ha helyesen használod őket. Gyógyszert csak akkor javasolok, ha például nem tudsz aludni napok óta, akkor nyugodtan bevehetsz altatót. Addig amíg nem tanulsz meg máshogyan lazítani.
2010. okt. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen betegségből nem tudsz kigyógyulni? A stressznek nagyon sok káros hatása van, nem is gondolná az ember, amin tudsz változtass, hogy kevesebb stressz érjen, ha van rá lehetőséged, vagy ha túl vagy hajszolva, vegyél vissza abból amiből vissza lehet. Semmi se lehet fontosabb, mint az egészséged, még egy félév halasztás is belefér, ha fősulira jársz, én annak idején a stressztől készültem ki és kényszerből kellett halasztanom, mert már nem tudtam bejárni úgy kikészültem.
2010. okt. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

első és 3. vagyok.

előzőnek igaza van, az egészségnél nincsen értékesebb és az a jó, ha még idejében tudsz változtatni, amíg még nincs nagy baj. tudod miért írom ezt? mert ma voltam a Bp. I sz. sebészeti klinikán bizonyos okok miatt, és teljesen elkapott a hányinger olyan lepusztult lepukkant hely. komolyan mondom a nyugati aluljáróban különb a WC mint ott, tiszta kosz és mocsok minden. jó orvosnál voltam, állítólag ő az egyik legjobb, végülis ez a fontos, de tudod senkinek nem kívánom, hogy egy ilyen helyre tartósan bekerüljön. hála Istennek én is csak 10 percig voltam. szóval tégy meg mindent magadért, az egészségedért, értékeld az értékes dolgokat és hagyd el azokat amik csak visszahúznak és az energiádat szívják. ez nagyon fontos.

Jó egészséget kívánok!

2010. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az emberek többsége- önmaga ellensége! Bár a stressz külső hatás,nem mindegy,hogyan reagálunk rá,a stresszt is kezelni lehet és egészséged megőrzése vagy/és helyreállítása érdekében kell is...
2010. okt. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!