Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kezeljem a felnőttkori...

Hogy kezeljem a felnőttkori dackorszakomat?

Figyelt kérdés

Önszabotálok, a saját akaratom ellen megyek. Minden ellen lázadok. Komolyan, mint egy kétéves (lehet leragadtam azon a szinten? 😅) Nyilván nem a földönfetrengős hisztiben jelenik meg, hanem mindentől, amit akarok attól is (igen ellentmondásos, nekérdezd én se értem) visszatartom magamat, mert "nem akarom". És nem tudom feldolgozni, hogy olyat kell csinálnom, amit nem akarok. Tudom, ez ilyen világ szánalma dolog, de ez van. Pedig nagyon nem így neveltek, pont, hogy túl szigorúan, kábé hangosabban megszólalni se lehetett otthon, semmit.


Mit tegyek, hogy ne 3000 évbe kerüljön rávennem magam valamire, mert "nem akarom"?


2023. jún. 12. 00:32
 1/6 A kérdező kommentje:
26 vagyok
2023. jún. 12. 00:32
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Szia, 32 vagyok, átmentem egy hasonlón, miután kitörtem abból, hogy nem a saját életem élem. Keress olyan tevékenységeket, munkát, sulit, amit szeretsz. Én is ezt csináltam és szépen rendeződött az életem. Komplett szakmaváltás, munkaváltás, rengeteg önismeret, önfejlesztés. Esetleg az ADHD-nak nézz még utána, de nyilván ennyiből nem tudni, hogy nálad fennáll-e. Nálam igen. Sokmindent megnehezít ez is, de ha irányba tudod magad állítani, akkor rendben leszel. Hosszú munka, de megéri. Kitartást :))
2023. jún. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Hát lehet azért mert elnyomtak otthon most kompenzálsz. Amúgy keress egy csajt akin levezetheted. (nyilván nem bántalmazásra gondolok, érted te :D)
2023. jún. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Esetleg keress egy pszichológust, akivel beszélni tudsz ezekről.

(Nem buta ember, aki pszichológushoz megy, viszont segíthet megtalálni és legyőzni a probléma háttérben húzódó gyökerét.)

2023. jún. 12. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is most ilyenem van. Bunkó vagyok mindenkivel manapság. És tudod mi az érdekes? Jólesik 😄 végre nem én vagyok az àldozat
2023. jún. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. Lehet, hogy kipróbálom én is :D elegem van mindenki hülyeségéből és abból is, hogy tisztelettel és empátiával fordulok másokhoz, erre sertést kapok. Legközelebb elengedem magam :)
2023. jún. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!