Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Negyed tabletta altató....

Negyed tabletta altató. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja ért egy nagyobb megrázkódtatás, ami miatt napokig szinte semmit nem aludtam, semmi gyógynövényes bio nyugtató-altató cucc nem segített, így elkezdtem gyógyszeres altatót szedni. Gerodormot, ami eléggé addiktív. Azt olvastam, hogy fokozatosan lehet elhagyni, csökkentve az adagot.


Eleinte 1-1 szemet vettem be esténként kb 2-3 hétig, utána 1-2 hétig már csak felet. Most 2 napja negyed tablettát szedek. így is tudok aludni.


Viszont nem tudom, hogy most mi a következő lépés? Mennyi ideig szedjem ezeket a negyedeket?


Őszintén megmondom, rettegek az első estétől, amikor már nem fogom ezt a negyedet sem bevenni, ad egy megnyugvást ez, és lehet ez inkább pszichés függőség, mint rendes. A negyedet érdemes tovább nyolcadolni? Vagy pár napig még szedjem a negyedet és esetleg hétvégén - mikor munka sincs - próbáljak nélküle aludni?


Eléggé stresszel ez a leszokásos dolog és félek nagyon, hogy mi van, ha nélküle nem tudok aludni...



2023. jún. 12. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
26%

A stresszeléstől nem fogsz aludni, nem mert a negyedet elhagyod. Jajj istenem, elhagytam a morzsa altatót, nem fogok aludni! Ezt hívják önbeteljesítő jóslatnak. A negyed felét szeded pl 2 hétig, aztán az utolsó negyedet is 2 hétig, aztán azt is elhagyod. Millió más alvást segítő módszer van, nem csak gyógyszerek. Fáraszd ki magadat napközben, megnyugtató könyvek, filmek, zenék. Lehet inni gyógyteát, vagy mézes meleg tejet, stb.

Ha fáradt leszel, és idegileg nyugodt, akkor fogsz tudni aludni.

2023. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már csak nyolcad altatót használok kb
2023. jún. 14. 08:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a felezéskor nem volt gond, alaptalan a félelmed. Persze óvatosnak lenni sose. árt.
2023. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!